Per
15
May
admin

Evde göbek eritin
Göbeğinizden bir an önce kurtulmak istiyorsanız egzersiz konusunda bilinçlenmelisiniz… Dört tane ana karın kası grubu vardır. Bunlar üst karın ve alt karın kaslarımız ve çapraz karın kaslarıdır. Kısa mekikler yapmak üst karnı aktif olarak çalıştırır yani yattığımız yerden doğrulmaya çalışmak…

Her iki bacağımızı yerden 15-20 santim kaldırıp indirmeye çalışmak, havada bisiklet pedalı çevirir gibi hareketler yapmak ise alt karnı çalıştırır. Yattığımız yerden çapraz doğrulmaya çalışmak da çapraz karın kaslarını çalıştırır. Karın kasları kuvvetlendiğinde duruş düzelir, bel ağrıları azalır. Görünüm olarak çok daha genç bir duruş sağlanır. Çalışan kasın üzerinde yağ birikimi oluşmaz, kuvvetli karın kası olanların ileri yaşta karın bölgesinden fıtık oluşumu engellenir. Birkaç dakikalık hareket size sağlık olarak geri döner.

Yürürken göbek eritin
Örneğin otururken karın kasınızı kasılı tutun, on saniye içinizde havayı tutun sonra bırakın. İzometrik dediğimiz kasılmalar karın kasımızı korur. Ayrıca yürürken insanlar karın kaslarını kasılı olarak yürüdüklerinde aktif olarak karın kaslarını çalıştırmış olurlar. Bunlar alışkanlık haline de getirilebilir. Bu alışkanlık aynı zamanda size çok daha dik bir duruş kazandıracaktır. Karın kaslarınızı çalıştırırken bir yandan da yanlış duruş pozisyonlarınızı da düzeltmeniz mümkün olabilir.

Otomobil kullanırken göbek eritin
Herkes otururken, otomobil kullanırken karın kaslarını sıkılı tutup bırakabilir… Sıkmak, beklemek ve gevşemek önemlidir. Oturduğunuz yerden çapraz karın kaslarını çalıştırmak adına çapraz yönde sağ elinizi sol dizinizi geçecek yönde çevirerek ve sonra aksi yönde tekrarlayarak kasları sıkıp bırakarak çalıştırabilirsiniz. Üst karın kaslarını otururken çalıştırmak zordur, otururken en fazla yapabileceğiniz boynunuzu iyice öne doğru eğip çenenizi göğsünüze yaslayıp bir miktar çalıştırmaktır. Karın kasları gerçekten çok önemlidir; insanın duruğunu, bel sağlığını ve bütün olarak da omurga sağlığını etkiler. O nedenle mutlaka gerekli özen gösterilmelidir. Oturduğunuz yerde bu egzersizleri yapmayı bir alışkanlık haline getirin. Böylece ’spora zamanım yok’ diye bahaneniz de kalmaz.

Hem zayıflayıp hem formda kalmak için yal nızca diyet yetmez. Karın bölgesinde biriken inatçı yağlar ise özel egzersiz gerektirir. Kaslı ve düz bir karın için ideal 10 hareket.

Göbek eritme hareketleri 1. Hedef ön karın kasları
srrtüstü uzanın. Bel çukurunuzun altında üzüm olduğunu hayal edip bu çukuru korumaya çalışın. Bacaklarınızı table tab denilen fotoğraftaki konuma getirin. Ellerinizle başınızı destekleyin ve önce göğüs kafesinizi havayla doldurup bu havayı nefesinizle boşaltırken, yal nızca kar nı nıza odaklanarak bacak ları nıza doğru kal kın. Bunu 15 kez tekrarlayın.

Göbek eritme hareketleri 2. Spastik bacak
Yine bel çukurunu koruyarak sırtüstü yatın. Ayak tabanlarınızı birleştirip fotoğraftaki spastik pozisyonu alın. Derin nefes alın, nefesinizi verirken ellerinizle ayak ları nıza doğru uzanmaya çalışın. Bu hareketi 15 kez tekrarlayın. . .

Göbek eritme hareketleri 3. Uzan, yakala
Pozisyonunuzu bozmadan bacaklarınızı vücudunuza dik konumda havaya kaldırın. Bel çukuruna dikkat! Ellerinizle, yal nızca karın kas ları nızdan güç alarak ayak bileklerinizi tutmaya çalışın. Karın kaslarınızın gerildiğini hissedin. Bu hareketi 15 kez tekrarlayın.

Göbek eritme hareketleri 4. Karın stebi
Yine bel çukurunu muhafaza ederek sırtüstü uzanın. Ellerinizle poponuza güç verin. İki bacağınızı birlikte yere paralel olacak biçimde kaldırın. Önce derin bir nefes alın ve bu sırada bir bacağınızı göğsünüze yaklaştırın, nefes verirken bu bacağınızla havayı tekmeleyip diğer bacağınızı göğsünüze çekin. Yürüyormuş gibi hareketi 15 kez tekrarlayın.

Göbek yakma hareketleri 5. Çift bacak hareketi
Pozisyonunuzu bozmadan bacaklarınızı vücudunuza dik olacak biçimde kaldırın. Derin nefes alın, verirken bacaklarınızı gergin biçimde yavaş yavaş yere doğru indirin. Ancak yere değdirmeden nefes alın ve verirken yine kaldırın. Bu hareketi yaparken tüm gücünüzle karın kaslarına odaklanın. Bu hareketi de 15 kez tekrarlayın.

Göbek eritme egzersizleri 6. Yerde dans
Yan karın kaslarını çalıştıran bu harekette, fotoğraftaki pozisyonu alın. Üstteki bacağın ters tarafındaki dirseğinizi yukarıdaki bacağın diz kapağına değdirmeye çalışın. Bu hareketi iki tarafı nızla 15 kez tekrarlayın. Belinizi incitmemeniz için mutlaka bel çukurunuzu bozmamaya ve karın kaslarına odaklanmaya çalışın. .

Göbek eritme egzersizleri 7. Karın balesi
Yan olarak yatıp yere bakarın kolunuzla fotoğraftaki gibi destek alıp vücudunuzun üst tarafını kaldırın. Dışta kalan bacağınızı gergin bir biçimde yukarıya kaldırırken aynı taraftaki elinizle bileğinizi tutmaya çalışın. Karın yan kaslarınızın gerildiğini hissedin. Bu harekette kar nınızın içe çekili ve gergin olmasına özen gösterin. Aynı hareketi bu kez diğer tarafınıza uzanarak yapın. Her bir tarafı nızla 15 kez tekrarlayın.

Göbek eritme egzersizleri 8. Sarkaç
Ellerinizle arkadan destek alıp vücudunuzun üst kısmını fotoğraftaki pozisyona getirin. Bacaklarınızı dizlerinizden bükülü olarak kaldırın. Birbirine bitişik halde, önce sağa sonra sola doğru sarkaç hareketi yapın. Bu sırada yan karın kaslarınızın gerildiğini hissedin. Hareketi 15 kez tekrarlayın. .

Göbek eritme egzersizleri 9. Yukarı şınav
Uzanın. Bacaklarınızı fotoğraftaki pozisyona getirin. Karnınızdan güç alarak bedeninizi yükseltin. Kollarınızı gergin biçimde uzatıp ellerinizle bacak bileklerinizi tutmaya çalışın. Bu hareketi de 15 kez tekrarlayın. .

Göbek eritme egzersizleri 10. Gerinme
Yan yatın. Üstteki bacağınızı belinizin üstü hareket etmeden ileriye doğru gerin. Vücudunuzun üst kısmını ise ters tarafa döndürmeye çalışın. Bu sırada ellerinizle başınızı destekleyip kollarınızı fotoğraftaki pozisyona getirin. Aynı hareketi farklı iki tarafınıza yatarak 10 kez tekrarlayın.

Pek çok kişi yazın hala istediği formda olamamaktan şikayetçi. Bazı kişiler biraz zayıfladıysa bile istediği yerlerden (göbek, bel, basen) incelememekten ya kınıyor. Normal diyet programlarında kişiler zayıflasa bile çoğu kişide daha çok yüz bölgesi inceliyor. Ama aşırı yağlı bölgelerde pek incelme olmuyor.

Sizlere 3 haftada, özellikle göbek-bel bölgesinden incelmeyi de sağlayacak özel bir program vereceğim. Ancak öncelikle şu noktayı vurgulayayım: Sadece diyetle bölgesel zayıflama tam olmaz. Beraberinde özel egzersiz ve bazı özel bitkisel mönüler gerekir. Bu programı 3 hafta uygulayın, 21’inci günün sonunda müthiş incelmeyi hayretle göreceksiniz.

Mekik hareketi

Dizlerimiz bitişik ve ayaklarımız birbirine paralel şekilde tabanları yeri gösterirken iki elimizi enseye koyup hızlı hızlı, sık sık ve kesik kesik hareketlerle karnımız acıyana kadar sabah ve akşam ellişer kez bu hareketi yapıyoruz. Bu hareket özellikle karın bölgesindeki kasları kuvvetlendirir, yağ dokusunu harekete geçirir ve yağların yanm asına yardımcı olur.

Sopalı hareket

Bu harekette de bir sopayı ense kökümüze alıp iki elimizi geçiriyoruz. Ayaklarımızı yere sağlam basıp süratli bir şekilde sağa ve sola doğru daha çok kalçadan yukarısını hızlı bir şekilde döndürerek birkaç dakikada bu hareketleri yapıyoruz. Bu haraket karnın yan tarafındaki kasların şekillenmesi ve göbeğin erimesini sağlar.

Bel kasları için mekik

Bir taraftaki kolumuzu, bükülmüş olan diğer taraftaki dizimize doğru hafifçe, sık sık ve seri hareketlerle yakınlaştırmaya çalışıyoruz. Bu hareketi de birkaç dakika dayanabildiğimiz kadar yapmaya gayret ediyoruz. Daha sonra diğer taraftaki ayağımızı ve kolumuzu değiştiriyoruz. Bu hareket karnın yan tarafına doğru olan kasları çalıştırmak için yararlıdır.

Haf tanın tek günleri bunları yiyin

Kalkar kalkmaz: 1 bardak ılık ballı limonlu su (içine yarım tatlı kaşığı bal, 10 damla limon konacak).
Sabah sporu: 35 – 40 dakika tempolu yürüyüş yapın. Bol ter atmaya gayret edin. Ardından fotoğraftaki gibi 15-20 dakika spor.
Duş: Ham ipek kese veya kabak lifi ile 5 dakika fırçalar gibi göbek, basen, popo, bel sertçe fırçalanacak. 5 dakika kadar susam yağı, kekik yağı, biberiye yağı, melisa yağı ile aynı bölgeye masaj yapılacak.
Kahvaltı: 1 adet kabuklu yeşil elma, 1 adet sert şeftali
Ara: 2 parmak taze dil peyniri yiyebilirsiniz.
Öğle: 1 porsiyon ızgara tavuk (derişiz), bol rokalı yeşil salata (taze soğanlı).
Ara(saat 15.00): 3-4 yulaflı bisküvi
Ara(saat 17.30): 1 adet yeşil elma.
Akşam: 4-5 kaşık zeytinyağlı fasulye (az yağlı), 1 dilim tam ekmek, mevsim salatası.

Gece: 1 bardak şekersiz tarçınlı ılık light süt. 3-4 fincan rezene çayı, yeşil çay, mısır püskülü, kiraz, avakado yaprağı karışım çayı içilecek.

Yasaklar
* Kolalı, şekerli içecekler
* Kızartma
* Hayvansal katı yağlar ( tereyağı, kaymak, yağlı şarküteriler, yumurtanın sarısı, yağlı süt ürünleri, yağlı etler, tavuk – balık derisi, tam yağlı süt)
* Alkol (özellikle bira)
* Beyaz un,
* Beyaz şeker
* Doğum kontrol hapları
* Aşırı gündüz uykusu
* Çikolata
* Yağlı çerezler
* Cips

Zayıflatıcı çayı elinizden düşürmeyin

Bir su bardağı için 1-2 adet avakado yaprağı, 1 çay kaşığı yeşil çay, küçük bir tutam kiraz sapı ve mısır püskülü, 1 çay kaşığı rezene tohumu sadece 1-2 dakika kaynatılacak ve hafifçe fokurdadıktan sonra 3-4 dakika demlenmeye bırakılacak. Sonr asında şeker veya tatlandırıcı eklenmeyecek sadece çok ince bir dilim limonla içilecek. Yemeklerden biraz sonra da içebilirsiniz. Akşam mümkün olduğunca erken yenilecek. Sabah ise erken kalkmak önemli çünkü erken kalktığınızda metabolizma hızlanır, sabah sporu ise vücudu canlandırır, harekete geçirir.

Yan mekik

Yan kaslar ve bel kasları için belki de en yararlı haraket bu. Önce sağa doğru yatın. Sağ elinizi sağ kulağınızın üstüne değercesine yaklaştırın. Sol elinizi belinizin sol tarafına sol dirseğiniz gelecek şekilde yerleştirin. Sol elinizle belinizin sağındaki kasları hafifçe tutun. Hızla sağ kolunuzu ve sağ ayağınızı birbirine doğru yaklaştırın. 60 kez tekrarlayın.

Popo hareketi

Önce sol diziniz üstüne yatıp ayaklarınızı dik koyup rahat bir şekilde ayağınızı kayırabildiğiniz kadar yukarı kaldırıp aşağı indirin. Bu sırada dizinizi fazla bükmeyin. Daha sonra aynı hareketi yine sağ diziniz üstünde dayanarak yapın. Bu hareketi de en azından 30-40’ar kez yapmaya gayret edin. Popo ve çevresindeki yağ dokusunu azaltır.

Yanlara esneme

Bu harekette önce hazıroldaki gibi dimdik duracaksınız. Sonra hızla sağa ve sola doğru esneyebildiğiniz kadar, diklişinizi bozmadan esneyeceksiniz. En azından üç dört dakika hızlı bir şekilde yapmaya gayret edin. Baş dönmesi, çok yüksek tansiyonu olanlar için de uygun bir hareket olmayabilir.

Kilo almamanın altın kuralları

* Güne erken başlayın, 7-8 saatten fazla uyumayın, uyandıktan sonra yatakta kalmayın.
* Asansör yerine merdiven kulla nın, hızlı tempoyla yürümeye çalışın.
* Haf tanın 4-5 günü egzersiz yapın, pasif jimnastik yerine aktif jimnastiği tercih edin.
* Aktif ve hareketli kişilerle birlikte zaman geçirin, hareket edersiniz.
* Hafta sonları için daima aktif planlar yapın.
* Ayakta durmaya ve yürümeye daha fazla zaman ayırmaya çalışın.
* Bir şey getirip götürmek için çocuklarınızı kullanmayın, siz alın.
* Günde en fazla yarım saat W seyredin.
* Az ve sık yiyin, öğün atlamayın.
* Acıkma duygusunun bastırılması için daima salatalık, domates, marul gibi düşük kalorili yiyecekleri tercih edin.
* Her gün sebze ve meyve yiyin.
* Yemekler için küçük, yağsız salatalar için ise büyük tabak kullanın.
* Yemek sırasında gazete okuma, TV seyretme gibi şeyler yapmayın.Yazar:
Tarih:
Perşembe, Mayıs 15th, 2014 at 17:26
Kategori:
Bölgesel Zayıflama
Yorumlar:
Bu konuya yorum yazabilir, veya sitenizden bize link verebilirsiniz.
Navigasyon:

130 Responses to “göbek eritme hareketleri”

 1. MERCAN Dediki:

  BEN 15 YAŞINDAYIM 50 KİLOYUM GÖBEĞİM ÇOK VAR BU KANALI AÇTIM DAN BERİ HERGÜN SPOR YAPIYORUM 3 HAFTADA TAM 7 KİO VERDM İNANILMAZ GÖBEK GİTTİ GERÇEKTEN MUCİZE YAAAAAAAAAAAA

 2. şimşek Dediki:

  Göbekten kurtulmanın ıkı yolu vardır. ve bunları beraber yapmalısınız. 1- düzenli beslenme ; ekmek yemeyın cok fazla su ıcın. vucut ac kalmasın. gunde 6 ogun yıyın.Aksam 7 den sonra sakın bısey yemeyın. 2-spor yapın ; haftanın 3-4 gunu en az 45 dk orta tempoda yuruyus. hepsı bu kadar. stres yapmayın. ılac kullanmayın. bu ısın sabır gerektırdıgını bılın. hemen veremezsınız kılolarınızı.

 3. sevilay Dediki:

  merhaba eskiden manken gibi bir fizige sahipken şimdi ise çok şişkoyum… allahım çıldıracam mekik sadece 9 adetten fazla çekemiyorum…..2 çocugum var ne olur yardım edın ne yapmalıyım…..

 4. Diyetsiz Kilo kontrol Dediki:

  Herkese Merhaba;
  Bölgesel bir probleminiz varsa bu göbek ve basen yada vücudunuz tamamında varsa yapmanız gereken birincisi vücut metabolizmanızın nasıl çalışdığını bilmeniz gerekir. Günlük Ortalama kaloriniz nedir? bunları öğrendikten sonra 3 Temel Konuyuda hayatınızda geçirdiğinizde kilo sorunları asla olmayacaktır. 1- Dengeli beslenme(Düşük Kalori Bitkisel Bazlı) 2- Günde en az 2.5 Lt Su içmek 3- Günde 30 -60 Dk Egzersiz yapmak Bunları yaparsanız bir sorununuz asla olmayacaktır.
  Teşekkürler..

 5. derya Dediki:

  ya ramazanda kilo vermek mumkun mu iszve benim bi 8 kilo vermem lazım boyum 165 kilom 63 ramazanda nasıl olacak

 6. merve Dediki:

  ben kullandım işe yarıyo

 7. Gulhan Dediki:

  Benim kizimda 13 yasinda 1.60 boyunda, kilosu ise 78. Cok hareketsiz, hep televizyon bilgisayar.. Bide cok istahli. Kocaman bi gobegi var.. Ve basenleri. Yururken otururken hep sallaniyo gobegi..masalara sigmiyo artik.. Bu harwketleei ben kendim denedim ve cok kilo verdim, kizimada deneticem artik isallah biraz kilo verir..

 8. Menderes Gencer Dediki:

  Ben 5 aydır diyet yapıyorum. Hayatımın en sıkıcı ve mutsuz ayları diyebilirim. 27 yaşındayım kendimi bildim bileli kiloluyum. Son iki senedir 110 kiloya kadar çıkmıştım. 5 ay önce çok sıkı diyet ve spora başladım şuan 84 kiloyum hedefim 75 kiloya düşmek ancak sanırım en zor kısmına geldim çok yavaş veriyorum. Kilo veremiyorum diyen arkadaşlara önerim sadece sabırlı olun belki aç uyuyacaksınız ama mükafatını mutlaka alacaksınız.

 9. Nilay Dediki:

  Ben de göbeğimi eritmek istiyorum egzersiz yapıyorum ama işe yaramıyo bide düşk bel giydiğimden yanlarım çok var göbeğimi ve yanlarımı nasıl eritebilirim?

 10. ece Dediki:

  arkadaşlar benim alt tarafım çok ince ama üstüm çok kalın yani bölgesel zayıflamam lazım bi önerinizz varmııı????

 11. ilknur Dediki:

  benim göbegimm yoktu basenlerimm vardı ama şimdi ise göbek var basen yokk cok kötü psikolojimm bozulduu ben diyet yapamıyorumm gastrit hastasıyımm yemek yemeden duramıyorumm sizde daha farklı ve etkin bir yol yokmu acaba ?

 12. melis Dediki:

  merhaba arkadaşlar yukarda bahsedilenler uygulandığı taktirde mutlaka kilo verme ve göbek eritme konusunda sonuç alınabilir. ben birebir uyguladım ve 12 kilo fazlam şu anda 4 kiloya kadar indi. burda anlatılan dışında uyguladığım tek şey dermanoığlu firmasının yağ yakıcı ve vücuttaki ödemi atmaya yarayan bitkisel tozunu kullanmak,kızlar özellikle ödemin ne lanet birşey olduğunu zaten bilirler. tozu düzenli kullanmanın yanı sıra yukarıda bahsedilen beslenme kurallarınada elimden geldiğince uymaya çalışıyorum bu çok önemli, umudunuzu kaybetmeyin herkes başarabilir.

 13. murat Dediki:

  kilo vermek istiyorum ama çok iştahlıyım spor yapamıyorum çünkü çok yoruluyorum yorulmadan ve aç kalkmadan kilo vermenin bir yolu yokmu yağ aldırmak gibi

 14. esra tepe Dediki:

  ben 17 yaşındaıym we kalça tarafım da fazlalık var yani kilom dengesiz duruyo bölgesel zayıflama için yardımcı olursanız sevinirim tsk..

 15. fatma Dediki:

  dr gidip gerekli testlerden yaptırıp sağlıklı bir şekilde kilo vermek en güzeli çünkü insan ömür boyu diyet yapamıyor sağlık acısındanda zaten mümkün değil devlet hastanelerindede diyetisten var her şeyin başı sağlık kulaktan dolma şeyleri yapmayın yavaş yavaş kilo verip geri bir daha almamak en önemlisi

 16. fatma Dediki:

  ve asla şu zayıflama ürünlerini kullanmayın çoğu insanlar bunlarda ölüyor dr gidin kendi bildiğinize diyet yapmayın

 17. aytenkocakaya Dediki:

  arkadaşlar bütün gönderileri okudum bende sizler kadar kilomdan şikayetçiydim taki bi arkadaşımın bana önerdiği bitkisel örüne kadar hayatım deyişti 91 kilodan 2 ya içinde 80 kiloya düştüm bu ürün ilaç deyil yüzde yüz bitki arzu ederseniz bana yazın yardımcı olurum

 18. aygül Dediki:

  merhabalar ben 25 yaşındayım 2 çocuk annesiyim 1.60 boyundayım 64 kilodayım basen ve göbek var kendime aynada baktıkca canım sıkılıyo bana kilo vermemde yardımcı olurmusunuz lütfennnn önerdiğiniz diyet bana olur mu

 19. ruya Dediki:

  boyum 1,67 ve kılom 53 8 ay önce 45 kıloydum evlendım 53 oldum.ama ayva göbegi dediklerinden oluştu ve kalçada fazla çıktı cok degıl ama komplekse girdim neler yapmam gerekli yardımlarınızı rica ederim.

 20. tqba Dediki:

  bnmde sadece göbeğim vr fiziğim çk qzl ama göbek bozuo bi an önce kurtlmak için herşyı yapıorum :)

 21. hakan kral Dediki:

  arkadaşlar ben 24 yaşındayım boy 1.90 kilo 95 ama göbek var sizce kilom idealmi teşekürler.

 22. tugba kaya Dediki:

  valla yan gelip esra erolu ızleyıp ben zayıflamak ıstıyorum dıyen cok saf arkadasım var hareket hareket bu kadar ve yemenıze dıkkat edın

 23. serife Dediki:

  spor spor spor

 24. musufa Dediki:

  Ben 19 yaşındayım 89 kiloyum boyum 1.70,ama bir diyet sayesinde 76 kiloya düşdüm ve 75 kiloya düşmeyi planlıyorum 😉 kilo vermek 1 ayda olacak iş deyil arkadaşlar! ben o 13 kiloyu 3 buçuk ayda verdim ! Yaptıklarım ise : Sabah erken kalkıp bir meyve çayı içmek , onu içmekde önemli olan şekersiz içmekdir , ondan sonra dışarıya çıkıp spor yapın mesela benim gibi koşabilirsiniz. öğlen yine yemek yeyin ama az yeyin ve yağzız yemekler yememeye özen gösterin. Ara öğün ise salatalık ve ya elma yeyin. akşam ise bir çorba ve sebze tüketin . size 4 ayda 15 kilo vermenizi garanti liyorum !

 25. yaşar çömez Dediki:

  zayıflamak için arı polenivar attarlarda aç karnına bir çay kaşıgı polen bir bardak süte konur içilirse iştah keser zayıflarsın. dünyaca ünlü bilimadamı galayerd hauser. 1936 da amerikada yaşamış avrupada doktolara konferans veren beslenme bilim uzmanı polende b1-b2-b3-b4-b5-b6 vitaminlerivar. diyor

 26. ayşe Dediki:

  hanımlar beyler ben çok mutluyum çünkü ben tam tamına 110 kiloudum fakat kendime liste yaptım ve şimdi 62 kiloyum ve 25 yaşındayım :)

 27. Gözde Dediki:

  benimde sorunum göbegimin olması bu gün koşu bandımda yürüyüş yaptım arkasındanda 30 mekik cektim her gün yapmaya calısacagım faydası olursa göbegime sizlere de yazarım 1 ay sonra görüşürüzzz :)

 28. Merve Dediki:

  Benim sorunum hem
  göbek hem de basen
  maalesef.Diyet yapınca
  çok güzel zayıflıyorum ama
  en fazla iki hafta yapabiliyorum
  artık zayıflamak istiyorum
  kıyafet alasım bile gelmiyo

 29. SWAG Dediki:

  16 yaşındayım ve sadece ayva göbeğim var kalçalarım Beyonce tarzı o yüzden erisin istemiyorum sadece göbeğimin gitmesini istiyorum çoğu kişiye göre kilom ideal ama göbeğimi eritmek istiyorum ne yapabilirim?

 30. Ramazan yıldız Dediki:

  bi spor hocası arakdasımın verdigi takıkler ve diyet programından yola cıkarak 2 ayda 21 kılo verdim 95 kılodan 74 kıloya dustum suan durumum gayet ıyı 176 boy
  yapmanız gerekenler gunde 150 mekık 50 ser olarak 3 set her set 30 sanıye mola
  Sınav 80 tane 4 set sanıye mola vererek cesitleri 20 Diamon 20 acık 20 Kapalı 20 tanedekollar karn hizasında olacak sekılde gunluk 30 dk yuruyus 15 dk tempo kosusu 2 ay sabrettım sonuc 21 kılo verdim sizlerede tavsıye ederim cok ısıme yaradı :)

Bir yorum/soru yazmak istermisiniz?