Cum
15
May
admin

Evde göbek eritin
Göbeğinizden bir an önce kurtulmak istiyorsanız egzersiz konusunda bilinçlenmelisiniz… Dört tane ana karın kası grubu vardır. Bunlar üst karın ve alt karın kaslarımız ve çapraz karın kaslarıdır. Kısa mekikler yapmak üst karnı aktif olarak çalıştırır yani yattığımız yerden doğrulmaya çalışmak…

Her iki bacağımızı yerden 15-20 santim kaldırıp indirmeye çalışmak, havada bisiklet pedalı çevirir gibi hareketler yapmak ise alt karnı çalıştırır. Yattığımız yerden çapraz doğrulmaya çalışmak da çapraz karın kaslarını çalıştırır. Karın kasları kuvvetlendiğinde duruş düzelir, bel ağrıları azalır. Görünüm olarak çok daha genç bir duruş sağlanır. Çalışan kasın üzerinde yağ birikimi oluşmaz, kuvvetli karın kası olanların ileri yaşta karın bölgesinden fıtık oluşumu engellenir. Birkaç dakikalık hareket size sağlık olarak geri döner.

Yürürken göbek eritin
Örneğin otururken karın kasınızı kasılı tutun, on saniye içinizde havayı tutun sonra bırakın. İzometrik dediğimiz kasılmalar karın kasımızı korur. Ayrıca yürürken insanlar karın kaslarını kasılı olarak yürüdüklerinde aktif olarak karın kaslarını çalıştırmış olurlar. Bunlar alışkanlık haline de getirilebilir. Bu alışkanlık aynı zamanda size çok daha dik bir duruş kazandıracaktır. Karın kaslarınızı çalıştırırken bir yandan da yanlış duruş pozisyonlarınızı da düzeltmeniz mümkün olabilir.

Otomobil kullanırken göbek eritin
Herkes otururken, otomobil kullanırken karın kaslarını sıkılı tutup bırakabilir… Sıkmak, beklemek ve gevşemek önemlidir. Oturduğunuz yerden çapraz karın kaslarını çalıştırmak adına çapraz yönde sağ elinizi sol dizinizi geçecek yönde çevirerek ve sonra aksi yönde tekrarlayarak kasları sıkıp bırakarak çalıştırabilirsiniz. Üst karın kaslarını otururken çalıştırmak zordur, otururken en fazla yapabileceğiniz boynunuzu iyice öne doğru eğip çenenizi göğsünüze yaslayıp bir miktar çalıştırmaktır. Karın kasları gerçekten çok önemlidir; insanın duruğunu, bel sağlığını ve bütün olarak da omurga sağlığını etkiler. O nedenle mutlaka gerekli özen gösterilmelidir. Oturduğunuz yerde bu egzersizleri yapmayı bir alışkanlık haline getirin. Böylece ’spora zamanım yok’ diye bahaneniz de kalmaz.

Hem zayıflayıp hem formda kalmak için yal nızca diyet yetmez. Karın bölgesinde biriken inatçı yağlar ise özel egzersiz gerektirir. Kaslı ve düz bir karın için ideal 10 hareket.

Göbek eritme hareketleri 1. Hedef ön karın kasları
srrtüstü uzanın. Bel çukurunuzun altında üzüm olduğunu hayal edip bu çukuru korumaya çalışın. Bacaklarınızı table tab denilen fotoğraftaki konuma getirin. Ellerinizle başınızı destekleyin ve önce göğüs kafesinizi havayla doldurup bu havayı nefesinizle boşaltırken, yal nızca kar nı nıza odaklanarak bacak ları nıza doğru kal kın. Bunu 15 kez tekrarlayın.

Göbek eritme hareketleri 2. Spastik bacak
Yine bel çukurunu koruyarak sırtüstü yatın. Ayak tabanlarınızı birleştirip fotoğraftaki spastik pozisyonu alın. Derin nefes alın, nefesinizi verirken ellerinizle ayak ları nıza doğru uzanmaya çalışın. Bu hareketi 15 kez tekrarlayın. . .

Göbek eritme hareketleri 3. Uzan, yakala
Pozisyonunuzu bozmadan bacaklarınızı vücudunuza dik konumda havaya kaldırın. Bel çukuruna dikkat! Ellerinizle, yal nızca karın kas ları nızdan güç alarak ayak bileklerinizi tutmaya çalışın. Karın kaslarınızın gerildiğini hissedin. Bu hareketi 15 kez tekrarlayın.

Göbek eritme hareketleri 4. Karın stebi
Yine bel çukurunu muhafaza ederek sırtüstü uzanın. Ellerinizle poponuza güç verin. İki bacağınızı birlikte yere paralel olacak biçimde kaldırın. Önce derin bir nefes alın ve bu sırada bir bacağınızı göğsünüze yaklaştırın, nefes verirken bu bacağınızla havayı tekmeleyip diğer bacağınızı göğsünüze çekin. Yürüyormuş gibi hareketi 15 kez tekrarlayın.

Göbek yakma hareketleri 5. Çift bacak hareketi
Pozisyonunuzu bozmadan bacaklarınızı vücudunuza dik olacak biçimde kaldırın. Derin nefes alın, verirken bacaklarınızı gergin biçimde yavaş yavaş yere doğru indirin. Ancak yere değdirmeden nefes alın ve verirken yine kaldırın. Bu hareketi yaparken tüm gücünüzle karın kas larına odaklanın. Bu hareketi de 15 kez tekrarlayın.

Göbek eritme egzersizleri 6. Yerde dans
Yan karın kaslarını çalıştıran bu harekette, fotoğraftaki pozisyonu alın. Üstteki bacağın ters tarafındaki dirseğinizi yukarıdaki bacağın diz kapağına değdirmeye çalışın. Bu hareketi iki tarafı nızla 15 kez tekrarlayın. Belinizi incitmemeniz için mutlaka bel çukurunuzu bozmamaya ve karın kas larına odaklanmaya çalışın. .

Göbek eritme egzersizleri 7. Karın balesi
Yan olarak yatıp yere bakarın kolunuzla fotoğraftaki gibi destek alıp vücudunuzun üst tarafını kaldırın. Dışta kalan bacağınızı gergin bir biçimde yukarıya kaldırırken aynı taraftaki elinizle bileğinizi tutmaya çalışın. Karın yan kaslarınızın gerildiğini hissedin. Bu harekette kar nınızın içe çekili ve gergin olm asına özen gösterin. Aynı hareketi bu kez diğer tarafınıza uzanarak yapın. Her bir tarafı nızla 15 kez tekrarlayın.

Göbek eritme egzersizleri 8. Sarkaç
Ellerinizle arkadan destek alıp vücudunuzun üst kısmını fotoğraftaki pozisyona getirin. Bacaklarınızı dizlerinizden bükülü olarak kaldırın. Birbirine bitişik halde, önce sağa sonra sola doğru sarkaç hareketi yapın. Bu sırada yan karın kaslarınızın gerildiğini hissedin. Hareketi 15 kez tekrarlayın. .

Göbek eritme egzersizleri 9. Yukarı şınav
Uzanın. Bacaklarınızı fotoğraftaki pozisyona getirin. Karnınızdan güç alarak bedeninizi yükseltin. Kollarınızı gergin biçimde uzatıp ellerinizle bacak bileklerinizi tutmaya çalışın. Bu hareketi de 15 kez tekrarlayın. .

Göbek eritme egzersizleri 10. Gerinme
Yan yatın. Üstteki bacağınızı belinizin üstü hareket etmeden ileriye doğru gerin. Vücudunuzun üst kısmını ise ters tarafa döndürmeye çalışın. Bu sırada ellerinizle başınızı destekleyip kollarınızı fotoğraftaki pozisyona getirin. Aynı hareketi farklı iki tarafınıza yatarak 10 kez tekrarlayın.

Pek çok kişi yazın hala istediği formda olamamaktan şikayetçi. Bazı kişiler biraz zayıfladıysa bile istediği yerlerden (göbek, bel, basen) incelememekten ya kınıyor. Normal diyet program larında kişiler zayıflasa bile çoğu kişide daha çok yüz bölgesi inceliyor. Ama aşırı yağlı bölgelerde pek incelme olmuyor.

Sizlere 3 haftada, özellikle göbek-bel bölgesinden incelmeyi de sağlayacak özel bir program vereceğim. Ancak öncelikle şu noktayı vurgulayayım: Sadece diyetle bölgesel zayıflama tam olmaz. Beraberinde özel egzersiz ve bazı özel bitkisel mönüler gerekir. Bu programı 3 hafta uygulayın, 21′inci günün sonunda müthiş incelmeyi hayretle göreceksiniz.

Mekik hareketi

Dizlerimiz bitişik ve ayaklarımız birbirine paralel şekilde tabanları yeri gösterirken iki elimizi enseye koyup hızlı hızlı, sık sık ve kesik kesik hareketlerle karnımız acıyana kadar sabah ve akşam ellişer kez bu hareketi yapıyoruz. Bu hareket özellikle karın bölgesindeki kasları kuvvetlendirir, yağ dokusunu harekete geçirir ve yağların yanm asına yardımcı olur.

Sopalı hareket

Bu harekette de bir sopayı ense kökümüze alıp iki elimizi geçiriyoruz. Ayaklarımızı yere sağlam basıp süratli bir şekilde sağa ve sola doğru daha çok kalçadan yukarısını hızlı bir şekilde döndürerek birkaç dakikada bu hareketleri yapıyoruz. Bu haraket karnın yan tarafındaki kasların şekillenmesi ve göbeğin erimesini sağlar.

Bel kasları için mekik

Bir taraftaki kolumuzu, bükülmüş olan diğer taraftaki dizimize doğru hafifçe, sık sık ve seri hareketlerle yakınlaştırmaya çalışıyoruz. Bu hareketi de birkaç dakika dayanabildiğimiz kadar yapmaya gayret ediyoruz. Daha sonra diğer taraftaki ayağımızı ve kolumuzu değiştiriyoruz. Bu hareket karnın yan tarafına doğru olan kasları çalıştırmak için yararlıdır.

Haf tanın tek günleri bunları yiyin

Kalkar kalkmaz: 1 bardak ılık ballı limonlu su (içine yarım tatlı kaşığı bal, 10 damla limon konacak).
Sabah sporu: 35 – 40 dakika tempolu yürüyüş yapın. Bol ter atmaya gayret edin. Ardından fotoğraftaki gibi 15-20 dakika spor.
Duş: Ham ipek kese veya kabak lifi ile 5 dakika fırçalar gibi göbek, basen, popo, bel sertçe fırçalanacak. 5 dakika kadar susam yağı, kekik yağı, biberiye yağı, melisa yağı ile aynı bölgeye masaj yapılacak.
Kahvaltı: 1 adet kabuklu yeşil elma, 1 adet sert şeftali
Ara: 2 parmak taze dil peyniri yiyebilirsiniz.
Öğle: 1 porsiyon ızgara tavuk (derişiz), bol rokalı yeşil salata (taze soğanlı).
Ara(saat 15.00): 3-4 yulaflı bisküvi
Ara(saat 17.30): 1 adet yeşil elma.
Akşam: 4-5 kaşık zeytinyağlı fasulye (az yağlı), 1 dilim tam ekmek, mevsim salatası.

Gece: 1 bardak şekersiz tarçınlı ılık light süt. 3-4 fincan rezene çayı, yeşil çay, mısır püskülü, kiraz, avakado yaprağı karışım çayı içilecek.

Yasaklar
* Kolalı, şekerli içecekler
* Kızartma
* Hayvansal katı yağlar ( tereyağı, kaymak, yağlı şarküteriler, yumurtanın sarısı, yağlı süt ürünleri, yağlı etler, tavuk – balık derisi, tam yağlı süt)
* Alkol (özellikle bira)
* Beyaz un,
* Beyaz şeker
* Doğum kontrol hapları
* Aşırı gündüz uykusu
* Çikolata
* Yağlı çerezler
* Cips

Zayıflatıcı çayı elinizden düşürmeyin

Bir su bardağı için 1-2 adet avakado yaprağı, 1 çay kaşığı yeşil çay, küçük bir tutam kiraz sapı ve mısır püskülü, 1 çay kaşığı rezene tohumu sadece 1-2 dakika kaynatılacak ve hafifçe fokurdadıktan sonra 3-4 dakika demlenmeye bırakılacak. Sonr asında şeker veya tatlandırıcı eklenmeyecek sadece çok ince bir dilim limonla içilecek. Yemeklerden biraz sonra da içebilirsiniz. Akşam mümkün olduğunca erken yenilecek. Sabah ise erken kalkmak önemli çünkü erken kalktığınızda metabolizma hızlanır, sabah sporu ise vücudu canlandırır, harekete geçirir.

Yan mekik

Yan kaslar ve bel kasları için belki de en yararlı haraket bu. Önce sağa doğru yatın. Sağ elinizi sağ kulağınızın üstüne değercesine yaklaştırın. Sol elinizi belinizin sol tarafına sol dirseğiniz gelecek şekilde yerleştirin. Sol elinizle belinizin sağındaki kasları hafifçe tutun. Hızla sağ kolunuzu ve sağ ayağınızı birbirine doğru yaklaştırın. 60 kez tekrarlayın.

Popo hareketi

Önce sol diziniz üstüne yatıp ayaklarınızı dik koyup rahat bir şekilde ayağınızı kayırabildiğiniz kadar yukarı kaldırıp aşağı indirin. Bu sırada dizinizi fazla bükmeyin. Daha sonra aynı hareketi yine sağ diziniz üstünde dayanarak yapın. Bu hareketi de en azından 30-40′ar kez yapmaya gayret edin. Popo ve çevresindeki yağ dokusunu azaltır.

Yanlara esneme

Bu harekette önce hazıroldaki gibi dimdik duracaksınız. Sonra hızla sağa ve sola doğru esneyebildiğiniz kadar, diklişinizi bozmadan esneyeceksiniz. En azından üç dört dakika hızlı bir şekilde yapmaya gayret edin. Baş dönmesi, çok yüksek tansiyonu olanlar için de uygun bir hareket olmayabilir.

Kilo almamanın altın kuralları

* Güne erken başlayın, 7-8 saatten fazla uyumayın, uyandıktan sonra yatakta kalmayın.
* Asansör yerine merdiven kulla nın, hızlı tempoyla yürümeye çalışın.
* Haf tanın 4-5 günü egzersiz yapın, pasif jimnastik yerine aktif jimnastiği tercih edin.
* Aktif ve hareketli kişilerle birlikte zaman geçirin, hareket edersiniz.
* Hafta sonları için daima aktif planlar yapın.
* Ayakta durmaya ve yürümeye daha fazla zaman ayırmaya çalışın.
* Bir şey getirip götürmek için çocuklarınızı kullanmayın, siz alın.
* Günde en fazla yarım saat W seyredin.
* Az ve sık yiyin, öğün atlamayın.
* Acıkma duygusunun bastırılması için daima salatalık, domates, marul gibi düşük kalorili yiyecekleri tercih edin.
* Her gün sebze ve meyve yiyin.
* Yemekler için küçük, yağsız salatalar için ise büyük tabak kullanın.
* Yemek sır asında gazete okuma, TV seyretme gibi şeyler yapmayın.Yazar:
Tarih:
Cuma, Mayıs 15th, 2009 at 17:26
Kategori:
Bölgesel Zayıflama
Yorumlar:
Bu konuya yorum yazabilir, veya sitenizden bize link verebilirsiniz.
Navigasyon:

130 Responses to “göbek eritme hareketleri”

 1. gulergoz Dediki:

  ben butun bırgun kosturuyorum caycılık yapıyorum ama zayıflayamıyorum İlaç denedım reduksıl ?çdım bıraz kıpıdama olduama yıne husran ayrobik denedim yıneaynı 100 kıloyum 1.70 .boyum kafayı yıyecegım 38 yaşındayım bana yardımedın lutven dıyetisyene verecek paramda yok açıkcası ?lacıda ??yerın den arkadaşverdı lutven bana yolgoterın e?im çok kızıyo kiloma neyapayım eskıden 38 bedendım

 2. irem Dediki:

  mrb.bak bnm sana werceim en ii tavsiye ?u bana dua etceksin…sabah aç karnına ılık suya 1 yemek kaşığı elma sirkesi ve 1 çay kaşığı bal koy iç bunu.iştah kesio ve yağ yak?o.mutlaka egzersiz yap.koşturmakla olmaz.sadece kalori verirsin…..belirli egzersiz hareketleri yap

 3. burcu Dediki:

  merhaba bende uzun süren çalışmalarımdan sonra hayla kilo veremeyenleredenım ve hemen pes edıyorum Şimdi buna başlayacam deneyecem eğer bi etki görürsem sizinle paylaşırım tskler bilgiler için

 4. alara Dediki:

  Arkadaşlar ben 12 yaşındayım 167 boy 71 kilo napicam göbeğim kocaman napabilirim

 5. esra Dediki:

  merhaba ben 22 yaşındayım 1.75 boyundayım 63 kiloyum ?u ayva göbek dedikleri şeyden bir türlü kurtulamıyorum evlenmeden önce bazı hareketler yaparak eritiyordum ama evlendikten sonra imkansız hale geldi ben karnım dümdüz olsun istiyorum çok fazla değil ama komplekse girdim bana yardımcı olun teşekkürler

 6. ............... Dediki:

  boyumda kısa çok kiloluyum bana yardım edin

 7. merve Dediki:

  gerçekten çok güzel hareketler çok işe yarıyo tavsiye ederim

 8. deniz Dediki:

  yürüyüş kesinlikle kilo vermede işe yarar. aynı şekilde yüzme de onun kadar faydalı bir spor, hem kol hem karın kaslarını çalıştırdığı için göbek ve kolları eritmede yürüyüşten daha faydalı olduğuna inanıyorum, imkanınız varsa denemenizi tavsiye ederim. bir de bu egzersizlerin sürekli yapılması lazım faydalı olması için

 9. merve Dediki:

  arkadaşlar ben 13 yaşındayım 1.51 boyundayım ve 58 kiloyum okulların açılmasına yaklaşık 15-20 gün kaldı okullar açılmadan 52-53 kilo olmak istiyorum bana yardım edermisiniz?

 10. senaa Dediki:

  ya lütfen beeni dinleyin bn 12 yaşındayım 1.60 boyum ve 67 kiloyum kocaman göbegim var yardımcı olun nolurr nolurr

 11. merve nur Dediki:

  bu kesinlıkle faydalı …….. =) sabah aç karnına ılık suya 1 yemek kaşığı elma sirkesi ve 1 çay kaşığı bal koy iç bunu.iştah kesio ve yağ yak?o.mutlaka egzersiz yap.koşturmakla olmaz.sadece kalori verirsin…..belirli egzersiz hareketleri yap

 12. merve nur Dediki:

  sabah aç karnına ılık suya 1 yemek kaşığı elma sirkesi ve 1 çay kaşığı bal koy iç bunu.iştah kesio ve yağ yak?o.mutlaka egzersiz yap.koşturmakla olmaz.sadece kalori verirsin…..belirli egzersiz hareketleri yap

 13. ada Dediki:

  ya bi cevap verin lütfen

 14. ?aziment Dediki:

  meraba ben 1,61 boyum kilom 60 göbeğimden şikayetçiyim göbeğimi nasıl eritebilirim lütfen yardımcı olurmusnz bana şimdiden teşekkür ederim

 15. ay?e Dediki:

  yaşım 18.kilom 51 boyum 1.56. benm tek sorunum göbeğimin olması. diyet denedim olmuyor. egzersizle de uğraşmak isteöiyordum ama artık bn ve başlicam egzersize. önerilerinzi elimden geldiğnce uygulayacağım şimdien teşekkür ederim =)

 16. efsun Dediki:

  arkadaşlar bende çok sıkıntıdayım artık nefes alamıyorum benim tek sorunda mide öyle kötüki hiç bişi yakışmıyo olmuyo sadece mide nasıl eriycek yanlara kadar ta?t? 78 kiloyum 1,55 boyum ya ben sadece ?u midemi eritmek istiyorum nasıl olucak ya

 17. wieLna Dediki:

  Herkese mekik’i tavsiye ediyorum. Gerçekte işe yarıyo. Bide kilo vermek isteyenler; Elma Sandaloz diye bi ilaç var 1 ayda 14 kilo verdiriyo 50 tl onu bi deneyin ben şu an kullanıyorum.

 18. damla Dediki:

  ben 12 yaşındayım. boyum 1.50 kilom 40 . tek sorunum göbeğimin çok şişik olması yazım bikininin içinde çok çirkin görünüyor göbeğim. nolur bir şeyler önerinnnn………..? ?

 19. Ç??DEM BERBER Dediki:

  BAZI ?NSANLARDA HORMONSAL BOZUKLUKLAR OLABİL?R. HER NE KADAR REJ?M, DİYET YAPSALAR DA K?LO VEREMEZLER. BÖYLE BİR DURUMUNUZ VARSA ENDOKRİNOLOJ? VE METABOL?ZMA HASTALIKLARI UZMANINA GÖRÜNÜRSENİZ HEM HORMONAL, SA?LIKSAL AÇIDAN DE?ERLENDİR?L?RSENİZ, ÖZELL?KLE HORMONAL BİR DURUM VARSA BUNUN TEDAV?SİNE BA?LANIR. ZATEN ENDOKRİNOLOJ? UZMANLARI DİYET?SYEN E?L???NDE ÇALI?IYOR BAZI HASTANELERDE. DİREKT DİYET?SYENE G?TMED???NİZ ?ÇİN DE MADD? OLARAK BÜYÜK BİR KÜLFET? OLMAZ.

 20. ?eyda Dediki:

  merhaba ben 20 yaşındayım by 1.70 eski kilom 98 Şimdi 74 diyet yaparak zayıfladım ama göbeğim kaldı naptımsa gitmedi elma sirkesini deniycem çok duydum bunu i?allah işe yarar hepinize kolay gelsin nefsinize hakim olun şişmanlık çok kötü inanın yeter.

 21. betbetl Dediki:

  75 kilodan oldum 94 liko ey gidi mahvoldum depresyonday????m

 22. fatma Dediki:

  slm ben 25 yasindayim 85 kiloyum kilo vermek istiyorum bana yardim edermi?iniz

 23. serhat Dediki:

  Arkadaşlar selamlar bende bu kilolardan bayabir dertliydim sabahları 1tane elma yiyerek 1 ay kadar sabahları yarı yürüyüş yarı koşma ortalama 5 kilometre koştum ama ekmek ve makarna ve pilavı hayatımdan tamamen olmasada azalttım ilk 1 ay sonuç alamadım fakat sonraki 1 ayda9 kilo birden verdim işe yarıyo

 24. ömer Dediki:

  Arkadaşlar,zayıflamanın birinci yolu istikrardır.Birşeye ba?layıp bir hafta yapıp olmazdı diye başka şeye geçerseniz,göbeginiz daha da büyür.Ben Ramazan Ayında ekmeği keserek ve bol su içerek bir ayda 6-7 kilo verebildim,ama hiç spor yapmadan,birde spor yapıldıgını düşünürseniz;harika olur.
  1-Ekme?i bırakın,küçük dilimler halinde sadece 1 ya da 2 adeti gecirmeyin.
  2-sabah ac karnına ballı ılık su(soguk olmasın)
  3-hergün düzenli olarak kahvaltıdan önce 45-60 dk yürüyüş.
  4-kahvaltıda şeker toplamda 3 çay kaşıgını gecmeyecek
  5-günde düzenli olarak 3 öğüne dikkat edilecek
  6-yağlı yemek yok…
  7-ara ögünde su içmeyin acıkmaya ba?ladıgınızda su için günde 10 bardagı içmeye cal???n
  8-ve son olarak yemeklerde sakın doymaya kalkmayın,elinize iki dilim ekmek alın ve o iki dilim bittiginde yemegide bitirmi? olun ve 1 ay boyunca hiç tartılmayın…Gün gectikce kendinizdeki rahatlığı hissetmeye başlayacaksınız.Diyetisyen tavsiyeleri ve kendi deneyimlerimdir.

 25. d.... Dediki:

  MRB BEN BİBER HAPI KULLANDIM AYDA 10 K?LO VERDİM HERKESE TAVSİYE EDİYORUM ??? GÜNLER KULLANINCA MUTLAKA BANA DUA EDECEKSİNİZ

 26. semra Dediki:

  arkadaslar istikrar cok onemli ben 70 kilodan 58 e dustum bisene once soniki ayda 3 kilo aldim sadece gobek ve ustten cok cirkin:- su hareketleri denicemama anlamadim anlayan varsa yazsin.resmle yaninda yazilanlar ortusmuyooo

 27. eses Dediki:

  mrb ben zayıflamak için limon yağı kullanmıştım ve işe yaradı 3 haftada 7 kilo vermiştim tavsiye ederim sabah akşam bir su bardağına bir damla atmanız yeterli yağları yakma özelliği var kısa bir sürede faydasını görürsünüz aktarlardan alabilirsiniz

 28. ?ansal tamay Dediki:

  ne yerseniz yiyin ama akşam 6 dan sonra yemek ve içmeyi burakıyoruz kesinlikle ve birazda sporla istenmeyen kilolara son garanti benden size tavsiye

 29. erhanyildiz Dediki:

  spor yapıyorum 1 yıldır ama göbek kısmımı yok edemiyorum nasıl olacak anlamıyorum eve abrocet aldım ama hiç bir faydası yok çözüm üretin arkadaşlar

 30. esen Dediki:

  benim göbek var naparsam yapıyım erimiyoo biraz yardım edin plss :S

 31. cansu Dediki:

  ben 16 yndaym ve 50 kiloyum boyum 1.80 1 yıl önce 62 kiloydm bir yıl içerisinde ekmekten tatlıdan uzk durdm ama hfta snları sınırı aşmıck şekilde yiyodum normal günde bol bol meyve sbze tüketmeye çl??tım ve mekik çektim günde en az 40 tane ve şuanda filinta gibiyimm:d

 32. tu?çe Dediki:

  mrb ben 15 yaşındayım kilom 53 boyum 1.60 ama ayva göbek dedikleri ?ey bende de var ve çok canımı sıkıyo bazı egzersiz hareketler yapıyorum ama gitmiyo lütfen insanlık namına bana bir tavsiyede bulunun tık. ederim

 33. tu?çe Dediki:

  merhaba ben 15 yaşındayım ve 53 kiloyum boyum 1.60 ama ?u ayva göbek dedikleri ?ey bende de var bazı egzersiz hareketler yapmama rağmen bi türlü gitmiyolar bn karnımın dümdüz olmasını istiyorum lütfen bana da yardımcı olur musunuz yardımcı olursanız sewinirimm hepinize tık. ederim…

 34. dddd Dediki:

  slm bim sorunmda ayva göbek lütfen yardımcı olurmusunuz bnde 15 yaşındayım denediğim bi kaç şeyler var ama işe yaramıyor ne yapmalıyım yardımcı olurmusunuz lütfennnn…..

 35. buk?zciddisöylüyo Dediki:

  Bakın Arkadaşlar.Bir kere hayatınızdan kolayı ve cipsi çıkarın.Çok tatlı,tuzlu ve ekmek yemeyin.Saat 7′den sonrada meyve dışında birşey yemeyin.Etkisini göreceksiniz.

 36. elif Dediki:

  birtek çaresi var yememek,hareket.nerde hareket orda bereket

 37. bay?i?man Dediki:

  taş gibi hatunları koymuşlar şişman koymazlar zatéN :D

 38. sanem Dediki:

  bende zayıflamak istıyorum ama hiç su içemiyorum yuruyorum artık bana sınır geldı bana bir çare ya lütfen

 39. ozzy Dediki:

  Kilo vermeye niyetlendişinizde asla paldır küldür her besini kesip bünyenizin ayarını sapıttırmayın… Hızlı bir şekilde kilo vermenizi sa?lasa bile tez zamanda hepsini iade alırsınız…

  Önemli bir rahatsızlığınız yoksa, ilk bir (max.2) hafta boyunca sevdiğiniz yiyeceklerin miktarını azaltarak öğünleri sıklaştırın ve içlerine sevmedikleriniz olsa da sağlıklı sayılan sebzeleri yemeye kendinizi alıştırın…

  Eğer günde 1 saat spor yapmak için vaktiniz varsa (yoksa da yaratın, alıştıktan sonra zevkli bile geliyor), kahvaltınızı (abartmaksızın) sağlam yapmanız ?iddetle tavsiye olunur, yalnız yatmadan 3-4 saat öncesinden yatana kadar açlığınızı mutlaka şeker değeri az meyve yada salatalık yiyerek geçiştirin…

  Sabahları ise kahvaltıdan yarım saat önce aç karnına oda sıcaklığındaki bir bardak suyun içine bir çay kaşığı elma sirkesi ve çiçek bal? karıştırıp için, gerçekten ben de çok faydasını gördüm…

 40. ezgi Dediki:

  sporla birlikte elma krom diye bir ilaç var. ben 1 hafta kullandım ve iştahım inanılmaz kapandı. 2 kilo kadar verdim. boyum 170 kilom 65ti ve şu an 60 kiloyum. ama ilk haftadan sonra egzersize ba?lamak şart oluyor ilaçla beraber. ikinci hafta iştahım açılmaya ba?ladı benim biraz çünkü ama ilk hafta o kadar az yedim ki ve tok hissediyordum. şu an da bol su içiriyor ve çok olmasa da tok tutuyor. kesinlikle öneriyorum. elma krom diye arattığınızda çıkıyor zaten sitesi. işe yaradığına emin olabilirsiniz.

 41. filiz kaya Dediki:

  acilen kilo vermenin yolu yok mu ?öyle aç kalmadan olsa diyet yapıyorm ama çok etkili olmuyo daha etkili mantıklı yollar lazım

 42. gözde Dediki:

  i?tahım çok açık ve ekmeği bir türlü kesemiyorum 5 kilo vermem için 1 ayım var =( lütfen yardımcı olun..
  NOT: 1 ay sonra dü?ünüm var; kollarım, yüzüm ve göbeğim eritmem gereken bölgelerim =((((

 43. gamze Dediki:

  yaa benimde tek sorunumgöbeğim ve yanlarım ne yaptıysam gitmiyoo ne yapabilirim okadar abartılı yok ama ben yine de istemyorumm. yardımcı olursanız sevinirim

 44. sevgii Dediki:

  arkadaşlar zayıflamak için günde çok su tüketimi olması gerekiyor ve devamlı egzersiz yapamasanızda gerekli yürüyüşler ve hareketleri al??kanlık haline getirmeli göbek için mesala havayı içimize alıp çekmek ve 10 sn gibi beklemek bunu günde defalarca yapabiliriz az yiyip sık yi?ceksiniz abr cubur at??tırmaları olmucak kola vb şeylerden uzak durucaksın yiyebilerek zayıflaya biliyoruz a?zımıza lokmaları çok çiğnemelyiz en önemliside beyinde kendine devamlı ben zayıflıcam vurgusunu yapabilmek gecen sene 92 kiloydum şimdiki kilom ise 60 unutmayın beyni çl??dırmak bile zayıflatıyor herkeze iyi ve vermli zayıflamalar:)))))

 45. GÖNÜL Dediki:

  21 yaşındayım 85 kiloyum nasıl verecem bu kiloları ya

 46. ilayda idil Dediki:

  ben ilayda 16 yaşındayım 1 72 boyundayım 45 kiloyum kilo almak istiyom n yapabilirim

 47. juju ALBAYRAK Dediki:

  SİZE TAVSİYEM HER YEMEKTEN YARIM SAAT ÖNCE 1 ÇAY KA?I?I ÇÖREK OTU NU 1 BARDAK ILIK SUYLA ?ÇİN GERÇEKTEN ÇOK ETKİS? VAR.

 48. emir Dediki:

  26 yaşındayım sadec göbek var giydiğim pantolan gömlek zor oluyor başka yerde kilom yok nasıl veririm sadece göbek

 49. seyhan Dediki:

  ben yap?om ama hayla zayıflayamadım ne yapmalıyım? bana yardım edin lütfen

 50. abdullah Dediki:

  arkadaşlar boyum 183 kilom 97 ama göbeğim ve basenlerim çok büyük birşey önerseniz mekik ceke ceke 9 kilo verdim ama göbek erimiyor .:(

 51. dilara Dediki:

  merhaba arkadaşlar ben 168 boyundayım ve 48 kiloyum benim kilomdan şikayetim yok ama göbeğim benimde var armut göbeği deniyor 1 aydan beri spor yapıyorum fakat göbeğim erimedi.

 52. bozkurt Dediki:

  bol bol bol yürüyeceksiniz arkadaşlar habta ilacta inede fayda bulazsınız doktorlara para dökmeyin arkadaşlar hızlı tempoda yürüyeceksiniz şekeri kolayı tuzu keseceksiniz faydasını 15 gün içerisinde göreceksiniz ama hergün akşam sabah demiyorum akşam 1 saat yürüyün bi bakın ben 20 günde tam 7 kilo? verdim

 53. cafer araz Dediki:

  merhaba ben 175 boy 90 kiloyum göbekte var iştahımda yerinde bilindik rejimlerde en fazla 2 kilo verebildim ayrıca çok sıkıcı diyet askerde 77 kiloya dü?mü?tüm ne güzel ama artık askerede gidemiye?ime göre:)) ?a??rm?? durumdayım yardımcı olabilecekler yazabilirse sevinirim tlf şimdiden tıklr..

 54. eda Dediki:

  arkadaşlar ben 14 yaşındayım boyum 1,52 göbeğim çok şişik anı kilo aldığım için bacaklarımda çatlaklıklar oluştu aslında göbeği olanlar günde hergün 50 kez mekik çekmesi bu işe yara arkadaşlar çünkü bende deniyorum ve göbeğim yava?ça eriyor :ÇD

 55. irem Dediki:

  arkadaşlar biliyorum bunu söyleyince kıskancaksınız ama ben aşırı yiyorum yemekten en son ban kalkıyorum ama vucudum fit ve kilom 44 boyum 1,75

 56. irem Dediki:

  ya bn göbegini eritemeyenler için ?unu söylüyorum iğrenç gözüküyorlar

 57. irem Dediki:

  ya arkadaşlar göbekinizi eritmek için har gün 25 mekik çekiyodu abim şu an kendisi çok fit görüküyo karnı vardı şu an yok ama

 58. :D Dediki:

  arkadaşlar madem zayıflamak istiyonuz yemeyi verin sizde boğazınızı tutun biraz

 59. yaa Dediki:

  valah ekmeği kesin sadece sabah bi parça öğle ve akşam yemeklerinde kesinlikle ekmek yemeyin ve yemeklerden sonra kendi kendinize hareketler yapın çok yararl? göbek için kesinlikle meKiK.

 60. tunç Dediki:

  merh. arkadaşlar vucut geliştirmek için çok protein aldım hafif göbek aldım ama daha sonra erittim tabi her protein alımdan önce yada sonra daha doğrusu (yemek). hep mekik hareketleri ve hareketli olmak lazım. belimi yeterince kaslandıramıyorum yardımcı olursanız sevinirim 0537 202 18 76

 61. selin Dediki:

  yaaaaaaaaa benim de amcamın dü?ününe kadar zayıflamam lazım yani 1 ay kaldı ne olur bir çahre bulun yaaaaaaaaaaaa

 62. morena Dediki:

  Arkadaşlar ben 13 yaşındayım 1.43 boyundayım ve 40 kiloyum göbeğim çıktı ve çok çirkin duruyor.Neler yapmam gerekiyor ne olur yardımcı olun..

 63. madmax06 Dediki:

  ya arkadaşalr bırakın bu işleri atın ölümü arpadan olsun.yemeye devam..elma göbek ayva göbek kendinizle mutlu olmaya bakın.sağlıcakla…..

 64. gül Dediki:

  arkadaslar aynen benimde aywa bir göbeğim war..çok rahatsız oluyorumm çewredeki insanlar pskolojimi bozuyo ne yapmalıyımm???

 65. mine ergun Dediki:

  ben 20 yaşındayım 1.75 boyum 50 kiloyum ama serilütlerim var yazın bikini giyince iğrenç gözüküyo napabilirim

 66. demian Dediki:

  Arkadaşlar ?u sürekli “yardım edin” dien arkadaşlar özellikle…yahu sitede zaten ne yapmanız gerektiğini yazmışlar.göstermi?ler.yorumlarda 50 tane öneri var.hala bıkmadan usanmadan yardım edin napıcaz fln diosunuz. bikere 1 ayda göbek erimez adam gibi kiloda verilmez.dü?üne yeti?imez.Adam gibi diet yapıcaksınız .sadece dietlede olmaz spor yapıcaksınız.göbek için mekik çekin.diğer bölgelere özel hareketleri ara?tırın.yada en güzeli spor salonuna yazılın paranız varsa.2-3 ay içinde sağlıklı zayıflayıp göbekten kurtulursunuz.

 67. Dilek Dediki:

  Merhaba arkadaşlar herkesin yorumlarını tek tek okudum ve cok guldum hepimizin derdi GÖBEK tabiki,ben evlenmeden önce 54 kiloydum 54kiloylan hamile kaldim butun hamileliyimde toplam kilom 78 falan oldu simdiki kilom 61 onceden hic göbeyim yoktu ama simdi var dogum göbeyi gitmiyor naptiysam gitmedi.bekarken birgun yemek yemeseydim göbek hemen duz oluyordu cok guzel tatli bir fizim vardi simdide cok kilolu deyilim elhamdulullah ama insan oglu iste hic olmasin diyor ve cok tatli bir kizim var 6aylik,haa asil konum su ben 2 hafta once my slimmer aldim guya istah kesiyordu falan fistan ama hicde faydasi olmuyor bilmiyorum ne yapcam yukarda allah razi olsun irem arkadas bir sey yazmis onu uyguluycam ins faydasini görurum. ARKADASLARIM, ALLAH YAR VE YARDIMCILARI OLSUN INS

 68. ?akir Dediki:

  ya bu kadar takmayın kafanıza bende 174 boyum var 97 kılom var ama mutluyum. tab? zayıflamak istıyorum lahana suyu ac karınla ?se yarıyormus ben denemedim sız deneyın tadı ?yıse bende ?cerım :)

 69. nur Dediki:

  internette baktım ideal kilom 52 yazıyo benim 14 kilo vermem lazım ve sadece 3 haftam var eğer işe yarayan bi yöntem varsa lütfen yazınnn

 70. berrin Dediki:

  plates yaparak ayda 8 kilo verdin tavsiye edereim

 71. berrin Dediki:

  her şeyi yedim beyaz ekmek hariç tam buğday tercih ettim az yağlı ve ölçülü olaraktan…boyum 1,68 kilom 50

 72. vizyon sahibi Dediki:

  ben bu konuya farklı bir açılım getirmek istiyorum;

  öncelikle alışveriş merkezlerine gidilmeyecek çünkü gidildiğinde fast food yeniliyor

  sonra dizi izlenmeyecek: saatlerce hareketsiz tv karşısında kalmak adama ya? ba?latıyor.

  göbeksiz günler.

 73. Emrah Dediki:

  Öncelikle herkeze iyi bayramlar diliyorum.Burada yada başka yerlerde herkez bişeyler anlatıyor ancak çözüm yok görüldüğü üzre.Önce irade kesinlikle irade.Bakın 120 kgram iken 80 kgrama çok kısa bir zamanda dü?menin mutlulugunu ya??yorum ve sizede ?u tavsiyeleri öneriyorum.
  1.Herşey doğal olucak
  2.ilaç vs hiç bişey kullanılmıycak
  3.Kilo vermeyi amaç değil günlük spor haline getirmek.
  Öncelikle söyleciklerime ?öyle ba?lıyım,Diet yapmadım 7-24 sporda yapmadım ancak kendi uygulamalarımla verdim.?lk 48 günde yaklaşık 30 kgram attım .Ve geri kalanını ise 1,5 ayda .

  Sabah kalktıgım zaman ılık su içtim.Ekme?i şekeri ya?? kestim ve haftada bir gün kendimi besim olarak ödüllendirdim.Yediklerinize önem vermeniz gerekiyor yani yediğiniz ?eyi yakmalısınız.Ben protein ağırlıkl? beslenmeyi tercih ettim .Yumurta haşlanm?s tavuk,peynir,su,domates,balık vs.Ancak bunların yapılırlarıda çok önemlidir.Tavuk mesela haşlanmal? balık fırında olmalı gibi.

  Günde sadece 1 öğün yedim oda saat 2,30 gibi .Yediklerimde ekmek sıfır ya? sıfır şeker sıfır.Ve her günün 3saatini spora ayırdım.
  Günde 1Saat tempo ko?u(duraksamadan)1saat egzersiz ve bir saat sauna belt uyguladım.Antremanlarım biraz a??rdı ancak yapmak zorundaydım .Egzersizler bellidir sauna beltide biliyorsunuz.Ancak ko?u biraz kasar adam? ancak ilk ba?larda çok yava? tempoda 1 saat ko?abilirsiniz.Yakla??k 12kmre yapıyor ancak ko?arken o 12 kmreyi anlamıyorsunuz.Kısacası o sauna beltin bile bu antremanların sonrasında inanılmaz faydasını gördüm .Dü?nünün Pantolanlarım? bile 4 kere daralttırdım : ).Kısacası Mantıkl? düşünerek yemek yemek,Kendinizi zorlayarak spor yapmak ancak sa?lıgınızı bozmadan tabi o yüzden gıdaları az tüketebilirsiniz ama portein,karboinhidrat şeker ihtiyacınızı gene alıcaksınız .Zaten sporu yapmak için bunlara ihtiyacınız var .Hiç bişey yemeden spor yapılamaz.Neyse gelelim detaylara.Bitki çay? mutlaka sınırsızca tüketin yok cafein varm?s yok bilmemne okadar önemsemeyin.Mesela çaylarınızda şekersiz içiceksiniz .Bunu yediğiniz meyvelerden tammalıycaksınız.Yada arada bir parça çikolata yiyin .Biliyorsunuz enerjinize çok katkıs? olucaktır.Vsvs gibi gibisinden gider bu konusma : ).Size önerim spor yapın gerçe?i görün diyorum .?u anda 80 kgramım 80 kgram derken estetik bir görüntü : )Boyum 1.80 .
  Şimdi spor yapıyormuyum tabiki evet.Ne için yapıyorum Ba?ta estetik sonra sağlık ve sonra al??kanlık : ) Herkeze yeniden iyi bayramlar dilerim .

 74. sevde Dediki:

  merhaba! 30 yaşındayım 75 kiloyum boyum 1.59 bende okulda çalışıyorum sabah 7:30 da i?e ba?layıyorum ve akşam 8:00′e kadar bütüngün oturmadan ko?turuyorum ve haliyle çok terliyorum asansörü bile mecbur kalmadıgım sürece kulanmıyorum merdiven inip çıkıyorum bir tek sabah kahvaltısı fırsat bulursam yapıyorum akşama kadar da yemek yemıyorum akşamlarıda yemek yemıyorum evdede hemen hemen yatana kadar aynı tempo sonrada sızıp kalıyorum daha sonra ama gelelımkı bukadar koşturmaya ragmen zayflayamamam içler acıs? ?uan 60 kilodan 75 kloya çıktım beni çok ratsız edıyor ne den boyle oluyor ne yapmam gerekıyor zayıflamam için yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden teşekkür ederim sevgilerle

 75. fatime Dediki:

  gerçekten bir haftada 3 klo werdim..teşekkür ederim..bn ve ailem adına..:):):):):):)

 76. bahar Dediki:

  mayıs ayında kasık fıtıg? ameliyat? oldum. spor yapmadan nasıl göbegimi eritebilirim.

 77. fatma Dediki:

  ; ben 36ya??ndyım 1.50 boyum kilo ise 59karnım diğer taraflarıma göre çok büyük ne yapmam gerekiyor. diyetede girdim hiç faydası olmadı yardımınızı istiyorum… SAYGILARIMLA.

 78. didem Dediki:

  üniversite ögerencmisiymm boyum 1.59 kiloomm 56 rahatsizz oluyorumm.eskiden 48 kilo iken hareketlerim yavasladi. olmuyor böyleeee ne yapabilirimmm:(

 79. zeynep Dediki:

  Öncelikle herkeze merhaba. ben spor salonunda antrenörlük yaptım. size ?unu söylemek istiyorum hap ile zayıflamaya çalışanlar veya zayıflamak isteyenler asla bunu yapmasınlar çünkü faydalı birşey değil. Zayıflamak isteyen veya fit kalmak isteyen buna diyet ve yemek yememek olarak bakmamalıdır. herşey den az ve sık yemelisin mesela yemeğin suyunu yemeyin çünkü bütün ya?s? suda kalır mekik çekin tam ve yarım olarak ilk hafta günde 3 set ve 6 yada 8 tekrar olarak. çakı hareketi tvis, e?ilip kalkma sırt üstü yat?p bacakları tam düz olarak havaya kaldırıp indirin evdede yapabilece?iniz çok basit hareketler bunlar. TEKRAR SÖYLÜYORUM arkadaşlar KESİNL?KLE ASLA VE ASLA HAP KULLANMAYIN. bu dediklerimi yaparsanız kısa sürede sonuç alacaksınız ve etkisini göreceksiniz bunları yaparken nefes alıp vermeye çok dikkat edin zorland???nız yerde nefes alacaksınız burnumuzdan alıp a?zımızdan veriyoruz. herkeze şimdiden başarılar diliyorum…

 80. hatice Dediki:

  mrb sevde hanım sizin zayıflayamama sorununuz yemek yememeniz.en önemliside kahvaltı yapmamanız bence buşekilde vitaminsiz kalırsınız ve ardından bitakım hastalıklar ortaya çıkar.çal??an bi bayanm??sınız erkenden kalkıyosunuz en büyük avantaj?nız bu sizin ve ardından hafif kahvaltı yapın çantanıza meyve ve bitki çayları koyun bunu al??kanlık haline getirin,ara öğün olarak dü?ünün bunları ö?len yemeğinde düzenli yapın akşam yemeğine nazaran birazdaha doyurucu yemekler seçin,çünkü akşama kadar mi?dede erime ?ans? var akşam yemeği ise hafif olsunki yatarken hareketsiz kalıcanız için mi?de yediklerinizi kolayca eritemicektir.ara öğünleriyemekten sonra muhakkak yapın.siz yorumunuzda çok ko?u?turmal? bi gün geçiriyorum diyorsunuz ama doğru nefes almadan yapıyosunuz.bundan dolay? faydasını göremiyorsunuz.size birazcık yardım edebildiysem nemutlu bana in?allah söylemek istediğimi net anlatabilmi?imdir.

 81. damla Dediki:

  ben 1.60 boyunda ve 60 kiloyum.basen ve göbeğim var eritemiyorum.ne yapsam kurtulabilirim.yardımcı olursanız sevinirim.

 82. Tgbgnc Dediki:

  Herkese selam:) bende tombiklerdenim mafeles…Ni?anlımın tabiri ile etine tombik:)) ama dü?üne daha 6 ay var.rahat rahat kilo verebilirim.Yapmaya ba?lad???m bir uygulamay? paylaşayım-ki faydasını gördüm bir haftada 3 kilo-.Öncelikle spor spor sporr.. sonra az ama herşeyden yemek.(abartmadan,her zamanki yediğiniz miktarı kademeli olarak azaltmalısınız)Ayriyeten mutlu olmanız için ne gerekiyorsa yapın.(Genel ahlak kurallarına aykırı olmadan tabiki:D)Hareketli,bol ö?ünlü ve planl? yaşam beraberinde fit bir vucütla geliyor.Herkese iyi günler..

 83. ay?e Dediki:

  arkadaslar bana güvenebilirsiniz ben gökçek ten hap kullandim 60 kilo iken 45 oldum her gün o adamlara dua ediyorm sağlığım da da hiç 1 problem yok sizlere de öneririm

 84. ayse Dediki:

  ama belki sizde etki si olmas saglik sorunları da belki sizde olur bhn tam olarak bilmiyorm bn de etki etti ama sizde eder mi bilmem

 85. FAT?H Dediki:

  karde?im spor yapıyosan cann ne istiyorsa yiceksın boyum 190 kilom 90 sporumuda yapyorm canmın istediğinide yiyorm

 86. R?dvan Dediki:

  180 boyundaym 75 kiloyum normal diorlar fakat oturunca göbek bölgemin sekli beni tribe sokuyo ya

 87. serap Dediki:

  ben 22 yasındayım ?kı cocuk annesıyım bekarken kılom 54 tuboyum 165sımdı ?se 70 kılodayım göbegım cok fazla kendı cabamla tam 18 kılo verdım doogumdan sonra ama daha bır 12 kılo fazlam var önerılerınızı beklıyorum

 88. busra Dediki:

  merhaba ben 1.65 boyundayım 61 kiloyum hiçbi sorunum yok ama göbeğim beni çok rahasız edio ekmeği tamamen kestim 65 kilodan 61 e düştüm sirkeyide denicem başka bi önerisi olan yazsın lüften şimdiden teşekkürler :) Gelinlkten taşmaktan çok korkuyorum

 89. hilal Dediki:

  çok güzel hareketler sisn sayenizde karnımı yağlardan kurtardım size çok teşekkür ediyorum

 90. SENem Dediki:

  ben 13 yaşındayım , 1.50 boyum 50 kiloyum , göbeğim fazla önde değil ama yanlardan ya? çıkıyor ve giydiğim giysiler çirkin duruyor ne yapmam gerekiyor acaba ?

 91. ???k A. Dediki:

  merhaba ben 14y??nda 1.62 boyundayım ve 95kiloyum 100e gelmk sitmyorum çok güzel bi fiziğim var ve genç odlgm için kilo evreilyorum fakar özellikle alt karnım ve bacaklarımda problem var üst tarafım ince . acaaba alt karın için ne yapabilirm ?

 92. ............... Dediki:

  göbekliim mutluyum:D

 93. özge Dediki:

  slm arkadaşlar. ben 4 ay sonunda 68 kilodan 55 kiloya dü?tüm. günde sadece 1 dilim uno 39 kalori olan ekmeklerden tükettim. tatlıy? çok azalttım ve cips, kola,kzartma ymedim. evde egzersiz yaptım ve akşamları yarım saat yürüyüş yaptım. Şimdi çok mutluyum ve özgüvenim arttı. işe yarıyor deneyin sizde yaza fit girin .

 94. doğuş Dediki:

  Benm cok fazla öğrencim oldu eğer egzersiz yapıyorsunuz kesinlikle yediğinize dikkat edin özellikle akşam 21 den sonra kesinlikle yemeğin kepekli ürünleri tüketmeye yulaf oranı yüksek besinleride tercih edebilirsiniz az yeyin ama sık yiyin zayıflamanın en önemli kuralı yüzde elli egzersiz yüzde elli düzenli beslenmedir.

 95. rahime Dediki:

  benimde göbeğim var. kilomdan memnunm. ama dar badiler fln giyince göbeğim çıkıyor. tek bu durumdan şikayetciym.ne yapabilrm ?

 96. rahime Dediki:

  bide sabahları aç karnına elma yemek gerçekten zayıflatıyormu öğrenmek istiyorum :))

 97. ibrahim Dediki:

  1.70 boy 73 kg idim:P ?uan tartılmadım ama belli bi oranda fark var ve tek yaptığım aburcubur ve gece yemelerini komple kesmek ve artık sporada baslıyorum hedefim kilo değil kaslı sıkı yağsız üçgen göbek kas? belli olan:P bi beden zatn spor yapıyosanız kiloyu dıkkate almayın çünkü kas daha ağır fakat şekil olarak daha zayıf gösteriyor yani 1.70 boyda olupta kilo 75 bile olsa harika bi görüntü oluşabiliyor herkese kolay gelsinn

 98. selma Dediki:

  ARKADAŞLAR BEN 20 YASINDA 50 KILO 1 70 BOYLARINDAYIM KILOMLA HIC BI SORUNUM YOK AMA COK FAZLA GOBEGIM VAR YA NAPARSAM YAPAYIM NE KADAR ZAYIFLARSAM ZAYIFLAYAYIM ERITEMIYORUM BU GOBEGI KAFAYI YIYCEM YAAA YARDIM EDIN..:(

 99. gbkbma Dediki:

  merhaba,
  bende kilo veremeyenlerdenim.şu anda vücudum aşırı şiş durumda ve ne yapacağımı bilmiyorum öncelikle kilo üst bölgemde geniş omuzlar ve büyük bir göbek

 100. ZEHRA Dediki:

  ÇOK KİLOM VAR BENİM BU HAREKETLERİ YAPALIDAN BERİİ 1HAFTADA HAREKETLERİ YAPARAK TAM 4 KİLO VERDM 50 KİLOYA DÜŞTÜM YAĞLI BİRŞEY YEMEDM GAZLI İÇECEK İÇMEDEN VERDM SİZİN YAPACANIZ ŞEY YAĞSIZ YEMEKLER YE MEYVE SUYU İÇTM ZEPZE YEDİM VE VERDM KİLO BUNU DENEYN AMA AÇ KALMAYN SPOR YAPIN TEŞEKKÜR EDERİM BU SİSTEMİ AÇTINIZ İÇİN TEŞEKKÜRLER

 101. MERCAN Dediki:

  BEN 15 YAŞINDAYIM 50 KİLOYUM GÖBEĞİM ÇOK VAR BU KANALI AÇTIM DAN BERİ HERGÜN SPOR YAPIYORUM 3 HAFTADA TAM 7 KİO VERDM İNANILMAZ GÖBEK GİTTİ GERÇEKTEN MUCİZE YAAAAAAAAAAAA

 102. şimşek Dediki:

  Göbekten kurtulmanın ıkı yolu vardır. ve bunları beraber yapmalısınız. 1- düzenli beslenme ; ekmek yemeyın cok fazla su ıcın. vucut ac kalmasın. gunde 6 ogun yıyın.Aksam 7 den sonra sakın bısey yemeyın. 2-spor yapın ; haftanın 3-4 gunu en az 45 dk orta tempoda yuruyus. hepsı bu kadar. stres yapmayın. ılac kullanmayın. bu ısın sabır gerektırdıgını bılın. hemen veremezsınız kılolarınızı.

 103. sevilay Dediki:

  merhaba eskiden manken gibi bir fizige sahipken şimdi ise çok şişkoyum… allahım çıldıracam mekik sadece 9 adetten fazla çekemiyorum…..2 çocugum var ne olur yardım edın ne yapmalıyım…..

 104. Diyetsiz Kilo kontrol Dediki:

  Herkese Merhaba;
  Bölgesel bir probleminiz varsa bu göbek ve basen yada vücudunuz tamamında varsa yapmanız gereken birincisi vücut metabolizmanızın nasıl çalışdığını bilmeniz gerekir. Günlük Ortalama kaloriniz nedir? bunları öğrendikten sonra 3 Temel Konuyuda hayatınızda geçirdiğinizde kilo sorunları asla olmayacaktır. 1- Dengeli beslenme(Düşük Kalori Bitkisel Bazlı) 2- Günde en az 2.5 Lt Su içmek 3- Günde 30 -60 Dk Egzersiz yapmak Bunları yaparsanız bir sorununuz asla olmayacaktır.
  Teşekkürler..

 105. derya Dediki:

  ya ramazanda kilo vermek mumkun mu iszve benim bi 8 kilo vermem lazım boyum 165 kilom 63 ramazanda nasıl olacak

 106. merve Dediki:

  ben kullandım işe yarıyo

 107. Gulhan Dediki:

  Benim kizimda 13 yasinda 1.60 boyunda, kilosu ise 78. Cok hareketsiz, hep televizyon bilgisayar.. Bide cok istahli. Kocaman bi gobegi var.. Ve basenleri. Yururken otururken hep sallaniyo gobegi..masalara sigmiyo artik.. Bu harwketleei ben kendim denedim ve cok kilo verdim, kizimada deneticem artik isallah biraz kilo verir..

 108. Menderes Gencer Dediki:

  Ben 5 aydır diyet yapıyorum. Hayatımın en sıkıcı ve mutsuz ayları diyebilirim. 27 yaşındayım kendimi bildim bileli kiloluyum. Son iki senedir 110 kiloya kadar çıkmıştım. 5 ay önce çok sıkı diyet ve spora başladım şuan 84 kiloyum hedefim 75 kiloya düşmek ancak sanırım en zor kısmına geldim çok yavaş veriyorum. Kilo veremiyorum diyen arkadaşlara önerim sadece sabırlı olun belki aç uyuyacaksınız ama mükafatını mutlaka alacaksınız.

 109. Nilay Dediki:

  Ben de göbeğimi eritmek istiyorum egzersiz yapıyorum ama işe yaramıyo bide düşk bel giydiğimden yanlarım çok var göbeğimi ve yanlarımı nasıl eritebilirim?

 110. ece Dediki:

  arkadaşlar benim alt tarafım çok ince ama üstüm çok kalın yani bölgesel zayıflamam lazım bi önerinizz varmııı????

 111. ilknur Dediki:

  benim göbegimm yoktu basenlerimm vardı ama şimdi ise göbek var basen yokk cok kötü psikolojimm bozulduu ben diyet yapamıyorumm gastrit hastasıyımm yemek yemeden duramıyorumm sizde daha farklı ve etkin bir yol yokmu acaba ?

 112. melis Dediki:

  merhaba arkadaşlar yukarda bahsedilenler uygulandığı taktirde mutlaka kilo verme ve göbek eritme konusunda sonuç alınabilir. ben birebir uyguladım ve 12 kilo fazlam şu anda 4 kiloya kadar indi. burda anlatılan dışında uyguladığım tek şey dermanoığlu firmasının yağ yakıcı ve vücuttaki ödemi atmaya yarayan bitkisel tozunu kullanmak,kızlar özellikle ödemin ne lanet birşey olduğunu zaten bilirler. tozu düzenli kullanmanın yanı sıra yukarıda bahsedilen beslenme kurallarınada elimden geldiğince uymaya çalışıyorum bu çok önemli, umudunuzu kaybetmeyin herkes başarabilir.

 113. murat Dediki:

  kilo vermek istiyorum ama çok iştahlıyım spor yapamıyorum çünkü çok yoruluyorum yorulmadan ve aç kalkmadan kilo vermenin bir yolu yokmu yağ aldırmak gibi

 114. esra tepe Dediki:

  ben 17 yaşındaıym we kalça tarafım da fazlalık var yani kilom dengesiz duruyo bölgesel zayıflama için yardımcı olursanız sevinirim tsk..

 115. fatma Dediki:

  dr gidip gerekli testlerden yaptırıp sağlıklı bir şekilde kilo vermek en güzeli çünkü insan ömür boyu diyet yapamıyor sağlık acısındanda zaten mümkün değil devlet hastanelerindede diyetisten var her şeyin başı sağlık kulaktan dolma şeyleri yapmayın yavaş yavaş kilo verip geri bir daha almamak en önemlisi

 116. fatma Dediki:

  ve asla şu zayıflama ürünlerini kullanmayın çoğu insanlar bunlarda ölüyor dr gidin kendi bildiğinize diyet yapmayın

 117. aytenkocakaya Dediki:

  arkadaşlar bütün gönderileri okudum bende sizler kadar kilomdan şikayetçiydim taki bi arkadaşımın bana önerdiği bitkisel örüne kadar hayatım deyişti 91 kilodan 2 ya içinde 80 kiloya düştüm bu ürün ilaç deyil yüzde yüz bitki arzu ederseniz bana yazın yardımcı olurum

 118. aygül Dediki:

  merhabalar ben 25 yaşındayım 2 çocuk annesiyim 1.60 boyundayım 64 kilodayım basen ve göbek var kendime aynada baktıkca canım sıkılıyo bana kilo vermemde yardımcı olurmusunuz lütfennnn önerdiğiniz diyet bana olur mu

 119. ruya Dediki:

  boyum 1,67 ve kılom 53 8 ay önce 45 kıloydum evlendım 53 oldum.ama ayva göbegi dediklerinden oluştu ve kalçada fazla çıktı cok degıl ama komplekse girdim neler yapmam gerekli yardımlarınızı rica ederim.

 120. tqba Dediki:

  bnmde sadece göbeğim vr fiziğim çk qzl ama göbek bozuo bi an önce kurtlmak için herşyı yapıorum :)

 121. hakan kral Dediki:

  arkadaşlar ben 24 yaşındayım boy 1.90 kilo 95 ama göbek var sizce kilom idealmi teşekürler.

 122. tugba kaya Dediki:

  valla yan gelip esra erolu ızleyıp ben zayıflamak ıstıyorum dıyen cok saf arkadasım var hareket hareket bu kadar ve yemenıze dıkkat edın

 123. serife Dediki:

  spor spor spor

 124. musufa Dediki:

  Ben 19 yaşındayım 89 kiloyum boyum 1.70,ama bir diyet sayesinde 76 kiloya düşdüm ve 75 kiloya düşmeyi planlıyorum ;) kilo vermek 1 ayda olacak iş deyil arkadaşlar! ben o 13 kiloyu 3 buçuk ayda verdim ! Yaptıklarım ise : Sabah erken kalkıp bir meyve çayı içmek , onu içmekde önemli olan şekersiz içmekdir , ondan sonra dışarıya çıkıp spor yapın mesela benim gibi koşabilirsiniz. öğlen yine yemek yeyin ama az yeyin ve yağzız yemekler yememeye özen gösterin. Ara öğün ise salatalık ve ya elma yeyin. akşam ise bir çorba ve sebze tüketin . size 4 ayda 15 kilo vermenizi garanti liyorum !

 125. yaşar çömez Dediki:

  zayıflamak için arı polenivar attarlarda aç karnına bir çay kaşıgı polen bir bardak süte konur içilirse iştah keser zayıflarsın. dünyaca ünlü bilimadamı galayerd hauser. 1936 da amerikada yaşamış avrupada doktolara konferans veren beslenme bilim uzmanı polende b1-b2-b3-b4-b5-b6 vitaminlerivar. diyor

 126. ayşe Dediki:

  hanımlar beyler ben çok mutluyum çünkü ben tam tamına 110 kiloudum fakat kendime liste yaptım ve şimdi 62 kiloyum ve 25 yaşındayım :)

 127. Gözde Dediki:

  benimde sorunum göbegimin olması bu gün koşu bandımda yürüyüş yaptım arkasındanda 30 mekik cektim her gün yapmaya calısacagım faydası olursa göbegime sizlere de yazarım 1 ay sonra görüşürüzzz :)

 128. Merve Dediki:

  Benim sorunum hem
  göbek hem de basen
  maalesef.Diyet yapınca
  çok güzel zayıflıyorum ama
  en fazla iki hafta yapabiliyorum
  artık zayıflamak istiyorum
  kıyafet alasım bile gelmiyo

 129. SWAG Dediki:

  16 yaşındayım ve sadece ayva göbeğim var kalçalarım Beyonce tarzı o yüzden erisin istemiyorum sadece göbeğimin gitmesini istiyorum çoğu kişiye göre kilom ideal ama göbeğimi eritmek istiyorum ne yapabilirim?

 130. Ramazan yıldız Dediki:

  bi spor hocası arakdasımın verdigi takıkler ve diyet programından yola cıkarak 2 ayda 21 kılo verdim 95 kılodan 74 kıloya dustum suan durumum gayet ıyı 176 boy
  yapmanız gerekenler gunde 150 mekık 50 ser olarak 3 set her set 30 sanıye mola
  Sınav 80 tane 4 set sanıye mola vererek cesitleri 20 Diamon 20 acık 20 Kapalı 20 tanedekollar karn hizasında olacak sekılde gunluk 30 dk yuruyus 15 dk tempo kosusu 2 ay sabrettım sonuc 21 kılo verdim sizlerede tavsıye ederim cok ısıme yaradı :)

Bir yorum/soru yazmak istermisiniz?