Cts
6
Haz
admin

Xenical, obezite yani şişmanlık tedavisi için geliştirilen yeni bir ilaç grubunun ilk üyesidir. Xenical kilo vermeye ve kilo kaybının korunm asına yardımcı olur. Xenical etkisini barsakta gösterir. Besinlerle alınan yağın bir bölümünün emilimini yani kana geçmesini engeller. Emilemeyen yağlar dışkı ile vücuttan atılır.
Obezite (şişmanlık), kalp hastalığı, şeker hastalığı, hipertansiyon ve yüksek kolesterol gibi birçok tıbbi sorunun gelişim riskini artırmaktadır. Aşırı ya? ve enerji içeriği yüksek beslenme, obezite gelişiminde önemli bir rol oynamaktadır. Dengeli bir beslenmede ya??n yeri olmakla birlikte, karbonhidrat ve proteinlere göre gram ba??na iki kat daha fazla kalori sağlaması obezite gelişimine olan katkısını artırmaktadır.
Bu nedenle besinlerle alınan yağın azaltılması, kilo kontrolü için en önemli basamağı oluşturmaktadır.
Xenical, doktorunuzun ya da diyetisyeninizin önerdiği bir beslenme ve egzersiz programı ile birlikte hekim kontrolünde kullanılmalıdır.

Xenical barsaklarda, yağların parçalanm asından sorumlu olan lipaz adlı enzimi bloke eder. Bu şekilde besinlerle alınan yağların emilimini engellemi? olur.

Uygun dozda alındığında Xenical, diyetle alınan yağın %30 kadarının emilimini önler. Ya? emiliminde %30 oranında azalma, yeterli bir değerdir, çünkü Xenical alan kişilere önerilen dengeli diyette, ya?a da gereksinim vardır.

Xenical’in etki mekanizmasının aşamaları şunlardır:
1. Adım: Xenical yağ içeren besinlerle birlikte alınır.
2. Adım: Yağ damlacıkları lipaz enziminin etkisiyle binlerce küçük ya? damlac???na parçalanır. Xenical midedeki hareketler sayesinde bu ya? damlacıklarıyla iyice kar???r.
3. Adım: Xenical ve ya?, oniki parmak barsağına geçer.
4. Adım: Mideden gelen sinyallere yanıt olarak pankreas, lipaz enzimini oniki parmak barsağına salgılar. Pankreastaki lipazlar ya? damlacık larına “tutunur” ve aktif hale geçer.
5. Adım: Xenical lipaz enziminin aktif merkezini bloke ederek enzimin yağları parçalam asını önler.
6. Adım: Parçalanmamış yağlar barsak duvarından geçip kana karışamaz ve barsak içinde ilerlemeye devam eder ve dışkı ile atılır. Dışkı kıvamı, dışkının yağ içeriğiyle doğrudan ilişkilidir. D??kıdaki ya? miktarı arttıkça, dışkı yumuşak ve ya?lı bir görünüm alır.

Kullanmaması Gerekenler :

* Barsak larında sürekli emilim problemi (kronik malabsorpsiyon) olanlar
* Kolestazı olanlar
* Hamile ve süt veren kadınlar
* 18 ya? altındaki obezler
* Orlistat ya da ilacın içindeki diğer maddelere karşı alerjisi olanlar

Kullanım şekli :

Xenical, günde üç kez, ana öğünlerle birlikte (yemekten bir saat sonr asına kadar) bir kapsül şeklinde kullanılmalıdır. Her yemekle beraber almak, rahat ve kolay hatırlanabilir bir yöntemdir. Bir öğünü atladığı nızda ya da ya?lı bir öğün yediğinizde, o öğünde almanız gereken Xenical dozunu da atlayabilirsiniz. Günde 3 kez bir kapsül şeklindeki günlük dozun üzerinde alınmasının ek bir yarar sağlamad??? gösterilmiştir.

Xenical doktorunuzun ya da diyetisyeninizin önerdiği bir beslenme ve egzersiz programı ile birlikte, hekim kontrolünde kullanılmalıdır.

Xenical düzenli kullanıldığında kilo verilmesine ve verilen kiloların geri alınmam asına yardımcı olur. Xenical’in ne süreyle kullanılacağına doktorunuz karar vermelidir.Yazar:
Tarih:
Cumartesi, Haziran 6th, 2015 at 13:25
Kategori:
Zayıflama ilaçları
Yorumlar:
Bu konuya yorum yazabilir, veya sitenizden bize link verebilirsiniz.
Navigasyon:

190 Responses to “Xenical”

 1. Lucarelli Dediki:

  Xenical’i kullanırken kesinlikle spor yapmalısınız ekstra faydası oluyor. Az yağlı yemeye özen gösterin yoksa kötü sonuçları hepinizin bildiği üzere mevcut. Az yağlı yeme alışkanlığı kazandıracaktır ilaç size. Vücuda giren yağları büyük ölçü de atıyor. Ekstra olarak spor yaparsanız faydasını görürsünüz. Tempolu ve şoklu yürüyüş tavsiye ediyorum. 4kmp/h hız ile yürürken aniden 7-8kmp/h hız ile 2 dk koşuya geçmekten bahsediyorum şoklu yürüyüş derken (1 saatlik yürüyüşte 10dk’da 1 şok yapıyorum ben). Yaz döneminde de bol likit kullanmanız şart, halsizlik durumu ortaya çıkabilir. Sadece bilgilerimi paylaştım, sakın doktorunuza danışmadan başlamayın !

 2. şehem Dediki:

  bende kullanıyorum zararı yok çok ,yi bir ilaçxenical herkese öneriyorum

 3. Emre Dediki:

  ben york testi yaptırdım yememem gerekenleri yemiyorum ve günde 3 xenical alıyorum 1 haftadır. 6kilo verdim bi 6 kilo daha tamamdır.

 4. meryem Dediki:

  ben bu ilacı yaklaşık 6 aydır kullanıp kullanmamaya tereddüt ettim 5 gündür başladım boy 158 kilo 68 hedef 55 bakalım ne olacak sonucu yazarım

 5. zahide Dediki:

  xenical kullanamdan önce tüm tahlillerinizi yaptırın arkadaşlar.tirodi düzensiz çalışan birsürü bayan var. ve hem depresif hem de kilolu olma sonucunu doğuruyor.ilaç artı spor . ve tabii sağlıklı beslenme. mutlaka spor şart. hem bol bol yiyeyim hem zayıflayayım olamz yani..

 6. songül Dediki:

  tavsiye etmem kötüydü aldım aksine

 7. tombalak Dediki:

  merhaba ,
  xenical reçetesiz satılıyor mu? bu ilacı aldığını söyleyen arkadaşlar hangi eczaneden aldıklarını yazabilirler mi acaba? bu gün sorduğum br kaç eczane bu ilacın ellerinde olmadığını ayrıca reçete ile satıldığını söyledi. satın aldığınız eczanenin iletişim bilgisini verirseniz hemen alıp başlamak istiyorum bende..

 8. emre Dediki:

  ilacı almaya başlıyalı iki gün oldu ilk gün biraz sancı gaz ve ishal yaptı bugun iyi… daha önceden biber hapı ve izlanda yosun hapı kullandım bir sonuc almadım, bakalım bunda ne olacak sonucları yazacagım.

 9. emre Dediki:

  bu arada xenical ilacını eczanaden recetesiz aldım 84 lu kapsulun fiyatı 120 tl

 10. eda Dediki:

  yakın zamanda kullanıp yarar veya zarar goren yazsın lutfen….

 11. nilay Dediki:

  2007 senesinde sadece temmuz ayında kullandım ve yediklerime içtiklerime dikkat ederek vede spor yaparak 1 ayda 11 kilo vermiştim.

 12. ikabela Dediki:

  bu ilaç zaten herkese verilmiyor,bir endokrinologun sizi muayene etmesi ve kan değerlerinize bakması gerekiyor. ben 94 kilo ile hamile kalmıtım 127 kilo ile doğum yaptı:( hatırlamak bile canımı yakıyor.. doğumda 7 kilo kaybettim,10 kilo da diyetle verdim,ama beni düştüğüm çukurdan kurtaracak elimden tutacak bişeye ihtiyavım vardı. o da xenical oldu. 2 ay önce 2 kutu almıştım, araya ramazan girdi pek dikkat edemedim o ay.buna rağmen 12 kilo vermişim.şimdi 98 kiloyum.tek dikkat edilmesi gereken su… su olmadan hiçbirşey olmuyor. neredeyse yok denecek kadar az yan etkisi oldu.bugün 2 kutu daha yazdırdım. zaten belirli bi kilodan sonra ssk karşılamıyor. ben de bu yardımcıma bağımlı kalmamak için iki kutudan sonra yoluma yalnız devam edeceğim..inşallah bu iki kutu da iyi sonuç verir..

 13. milt Dediki:

  merhabalar ben mide balonu hapı kullanıyorum .Mide balonu hapıyla eşdegerde,yurt dışından getirtiyodum ,yakın zamanda türkiyeye gelicekmiş.haberiniz olsun

 14. elif Dediki:

  merhaba arkadaşlar,
  ben de xenicalı kullanalı3.gün oldu.2 öğün yemek yiyorum ve yemeklerden önce kullanıyorum.Bol su kullanarak ve acıktığımda gerçi acıkma olumuyo fakat canım bir şeyler çektiğinde meyve yiyorum.Şuan yapılan yorumlar gibi bi sızıntı felan olmadı zaten wc ye de öle sık sık çıkmıyorum.İnşallah etkisini görürüm.Hedefim 10 kilo vermek.lanet olsun ki kpss yüzünden aldım ve kötüsü de kazanamadım.bu sene yine hazırlanıyorum ama kilo almadan sınava girmek istiyorum.sizlerle etkisini paylaşırım arkadaşlar.herkese sağlıklı günler;)

 15. duygu Dediki:

  günaydın arkadaşlar;
  bende bu sabah itibariyle xenicale başladım dr tavsiyesi ile değil eczaneden kendim aldım.ssk karsılıyor mu bu ilacı bazı yorumlarda bahsedilmiş?birde az yağlı mı yemek gerekiyor beni aydınlatır mısınız bu sabah tartıldım 98 kilo olmusum ve bir şokla eczaneden bu ilacı aldım.tesekkür ederim

 16. bülent tufan Dediki:

  bende yani endokrin servisine gidip tahlillerimi yaptırdım bdoktorum banada xenical verdi kullanmaya bugün başladım bende dağişiklikleri her hafta yazacm

 17. ayşin Dediki:

  slm bende zayıflama hapı almak istiyom 60 kiloyum ama 50 kilo kalmak istiyom olmuyo rediktül arıyom bulamıyom yasaklamışlar illaki biyerde vardır fabrikasını kapamadılarya isim degişikligin yapmışlardır ama bulamıyom kullanan arkadaşlar olmuş çok kilo vermışler

 18. Wistar Dediki:

  Xenical e baslayali 3 gün oldu, yemeklerle beraber birer tablet alıyorum. Ekstra gazlanma yaptığı doğru, en azından ben yaşıyorum, ama çok rahatsız edici değil. Bunun dışında evet gün içinde bir çok kez tuvalete çıkıyorum, ama bahsedildiği gibi korkunç bir manzara ya da koşarak tuvalete yetişme gibi sıkıntılar yaşamadım… 1.60 boyunda ve 78 kilodayım. Üniversiteyi bitirip annemin dizinin dibine döndüm, şişmeye başladım :) Evlendim, şişiyorum :) Xenical bu işe nokta koyacak bence!

 19. şule Dediki:

  merhabalar, xenicale başlayalı benimde 3 gün oldu bende gazlanma yapmadı. tuvalte bende çok çıkıyorum hatta ilk gün tuvalete biraz zor yetiştim:)) ama daha sonrası gayet normal gidiyor.ve gerçekten yağları görmek mümkün ben yağları gördükçe dahada etkilendim çok ciddi anlamda diyet yapmıyorum ama 3 gündür yediklerime dikkat etmeye başladım sonunda ben kazanıcam::)))

 20. bülent tufan Dediki:

  merhaba xenicala başlayalı yaklaşık 15 gün oldu 1 ay boyunca tartılmayacam ama şimdiden giden kilolarımı giysilerimden fark ediyorum inşallah

  hayal kırıklığına uğramam 15 gün sonra belli olacak

 21. Yaseturk Dediki:

  Mrb herkese bende. Bir endokrinoloji uzmanına gittim tüm tahlillerim yapıldı banada sonunda zenixal verdi doktorum ama korkudan baslayamiyorum irtabil hastasiyim doktorum bı yantesir etmez rahatlıkla kullana bilcegimi. Söyledi ama hala tereddütü bakıyorum benim rahatsızlığımda olup kullanan varsa bana yazarsa sonuclarını ona Gore başlayacağım herkese. İnce fit vucutlarrr

 22. nurdan adalı Dediki:

  arkadaşlar ilacı yaklaşık bir hafta kullandım aşırı derecede bağırsak ağrısına neden oldu. geceleri uykudan uyandıracak kadar keskin ve sık aralıklarla sancı yaptı.hemen bıraktım bırakalı 2 gün oldu hala yğun ishal hali ve arada sancı devam ediyor.size tavsiyem toktora danışmadan asla kullanmayın.

 23. sude Dediki:

  arkadaşlar xenicali raporla alıyordum devlet karşılıyordu ama 2011 eylülden beri alamıyorum devlet artık karşılamıyormuş piyasadan toplatılmış roche ilaç firmasının ve sağlık bakanlığının kararı ile .alan kişiler siz nasıl aldınız lütfen yazarmısınız

 24. ayla kurallı Dediki:

  yediklerime çokta dikkat etmeden 20 ünde 8 kilo verdim arkadaşlar.cildimizde temizledi.hiçbir yan etkisini görmedim.süper inceldim.sadece günde 30 dk ip atladım.muhakkak tavsiye ederim.6 kilom kaldı onuda böyle vercem.

 25. ayla kurallı Dediki:

  ben kendimde test ettim ;dışkıda resmen kaliteli yag kalitesiz yag ayırt ettim artık margarine ayçiçek yagına tiksinerek bakıyorum.resmen çamur gibi atıyor vücut onu ancak tereyag ve zeytnyagı çok açık sarı.xenical çok başka bir ilaç fiyatıda ögle malasef:(

 26. bahar Dediki:

  arkadaşlar ben 164 boyunda 120 kıloyum. bugun sabah ıtıbarıyle xenical kullanmaya basladım cunku kılolarım benı gercekten sınır etmeye basladı. daha oncede dıyetısyenle azayıfladım ve hepsını gerı aldım. bu durumdan ck sıkıldım. 3 ay once dogum yaptım ve sımdı ne yapsam kılo veremıyorum. xenical ıse yaraycak dıye dusunuyorum. bugun tartıldım 15 gun sonra tekrar tartılacam sıze bıldırırım. hepınze bol sans.

 27. yadigar Dediki:

  arkadaşlar ben xenical kullandım ilk kilom 84 dü xenicalı kullandıktan sonra 1 ayda 73 kiloya düştüm ve yan tesiride olmadıı

 28. hırslı bayan ömür Dediki:

  merhaba öncelikle ben ömür 1yıldır diyetisyene gidiyorum doktor kontrolünde tedavi görüyorum 120 kilodan 75kiloya düştüm 45 kilo verdim kilom azaldıkça kilo vermem biraz daha yavaşladı ilk diyete başladığımda ayda 10 kilo veriyordum çünkü ilk kilo verirken vücut henüz yağları değil suları atıyor 75e düştüğümden beri ayda 3kilo vermeye başladım doktorumda zenikali önerdi ancak ben doktor tavsiyesinde olmasına ramen korkuyorum yanetkileri çok mu ağır vücuda zarar veriyor mu?Kısacası zenikal hakkında bilgi istiyorum zenikali kullananlar ve daha önce kullanmış olanlar bilgi verirseniz senivinirim. SAYGILARIMLA..

 29. merve Dediki:

  arkadaşlar nolursunuz hem xenicali hemde reductili alabileceğimiz bir site önerin hiçbir yerde bulamıyorum yalvarıyorum size :(

 30. handan Dediki:

  arkadaslar ben eczanede calısıyorum xenıcal etkılı hıc bı hastalıgın olmadı surece guzel kılo versdırıyo reductıl aynı 2 sıde aynı tavsıye ederım xenıcal yagları parcalayarak atıyo 1 kullanmada farkeceksınızzzzzzzz

 31. mehtap Dediki:

  Bende kaç gundur bu ilacla ilgili yorum arıyordum.Dun sıparıs verdım. Haftaya gelıcek.Arkadasım kullandı ama hanıle kalınca bıraktı oyuzden deneyemedık.Deneyen varsa paylassın lutfen….

 32. emre Dediki:

  Ben bu ilacı almanyadan aldım.120 KİLO idim 35 kilo verdim günde 3 tablet aldım.yemek yemek istedim fakat ilacın etkisi sanki 5 tabak yemek yemıs gibi hissettiriyo.tuvalete hemen cıkıyosunuz.Ama cok su ictim ve gunde 30 dk yurudum.

 33. deniz Dediki:

  meraba arkadaşlar ben 94 kiloydum 3 ay içinde 68 kıloyo düştüm diette yaptım ancak lv 60 90 kadar muthiş bir ilaç görmedim hepsini dednedim resmen her gun 600 gram bazen 800 gram veriyordum yanı yuzde yuz veririsiniz

 34. Xenical s Dediki:

  Ben fransada yasiyom xenicali bir arkadasim tavsiye eti alali 10 gun oldu eltimle birlikte kulaniyoruz gercekten kilo veriyoruz ama sorun ben cok sik wc cikiyom fakat eltim benimgibi deyil nicin acaba anlamiyorum ama xenicali tavsiye ediyorum cunku annem kullan di inanmasi guc ama 3 ay gibi kisa surede tam tamina 25 kg verdi inasalah bizde veririz diyet spor sart ama hepimizede kolay gelsin simdiden 😉

 35. sevcan Dediki:

  Arkadaşlar merhaba bende xenical kullanıyodum ama doktora recete yazdıramadım.Şimdi slim bool diye bi hap var aynı işlevi görüyomuş.Ona başladım bakalım 3 kilo verdim 10 günde.Devam ederse kilo verme süresi yazacağim.

 36. hakan Dediki:

  xenical almak istiyorum ama hiç niryerde bulamıyorum yardımcı oluırmusunuz

 37. şükran Dediki:

  ben 93 kiyoyum zayıflamak için bu ilacı kullan mak istiyorum ama safra kesesi ameliyatı oldum safra kesem alındı ilacı kullanmamın bi zararı olurmu cevap yazarsanız sevinirim

 38. Mem Dinckök Dediki:

  Selam arkadaşlar.İNGİLTERE VE AMERİKA’da obez hastalarına öncellikle 100.kg geçmiş olan insanlara XENICAL verilip kullana bilirler..Bende londrada yaşıyorum ve 24 yaşında 140.kg iken şuanda 124.kg düştüm xenical ile fakat 1 yıldan fazla kesinlikle kullanılmamalı artı + 100.kg az olan insanlar kullanırsa organ zararı vs özellikle AK ciğer kanseri riski taşır..şuanda kullanıyorum halen..1 yılda kilo veremeyenler burda ameliyata yatırıliyor bedava devlet tarafindan hastanede..ve burda ücretsiz bir hap hastane veriyiyor..herkese kolay gelsin: ilk 8-10 kilo verdikten sonra kilo verme yavaşlar salata bol kesinlikle asitli icecek icilmemeli mide yarası olur hap ile icilirse..Bu Xenical burda konferans açiklamalı verilir hastalara.görüşmek üzere.by

 39. Efe Dediki:

  Arkadaslar ben 48 yasındayım 107 kiloyum
  Bu yasta kullanılırmı yardımcı olurmusunuz

 40. sahin Dediki:

  Arkadaslar bn bu ilaci bugun aldim eczacm bana gunde bir adet kullandedi nasil kullancagimi bilmiyorum yardimci olurmusunuz

Bir yorum/soru yazmak istermisiniz?