Vücudumuzun gözönünde olan ve bu nedenle estetik bir görünümde olması önem arzeden bir organı olan kolları mız, kadın güzelliği ve estetiğinin de önemli ve vazgeçilmez bir parçasıdır. Özelikle yaz ay larında plajda mayo ve bikini ile gezerken sarkık kollara ve pazulara sahip olmamız durumunda ciddi bir karizma kaybına uğrayacağımız kesindir. Erkeklerin kadınlarda baktığı bölgeler, kalçalar, bacak ve basenler, göğüsler ve kollardır.

Bu nedenle dikkat çekici ve diri kollara sahip olma mız, vücut estetiğimiz açısından da önemli bir olgudur. ?ayet kol ları nızda ve derisinde sarkmalar varsa telaşa kapılmayın. Kol ları nıza uygulayacağınız kol inceltme ve bölgesel kol zayıflama teknikleri ile kol zayıflama hedefinizi ve omuz estetiğinizi güvence altına almış olacaksınız.

Ancak unutmamanız gerek birşey var ki kol bölgesindeki yağlanma ve sarkmalar hemen bir kaç günde düzelmezler. Bir diri estetik ve canlı kollara sahip olabilmeniz için miktar zamana ihtiyacnız olacaktır. Kol gerdirmek için sadece diyet veya egzersiz yeterli olmamaktadır. Kol sünmelerini önlemek için hem diyet hem de egzersizden oluşan bir kombine program uygulamak zorund asınız:

1. Kol inceltmek için Uyguladığınız diyet, proteince zengin ve ya? ve karbonhidrat açısından fakir olsun. Böylece bir yandan kol yağlarınız erirken diğer yandan kol ları nızda bir miktar kaslanma yaparak sert ve ince kollara sahip olmanın sırrına kavuşmu? olacaksınız.

2. Kol bölgesini hedefleyen sıkı bir egzersiz programı uygulayın.

En basitinden cimnastik salonunda gittişinizde (veya evde kol egzersizleri yaparken), hafif ağırlıktaki dambılları ( küçük el halterleri) (1-4 kg) kulla nı nız. İlk önceleri en hafiften başlayarak kollarınızı ağırlık kaldırmaya alıştırmalısınız. Zamanla değişik hareketleri de egzersiz programına katarak ağırlıkları artıracaksınız. ve böylece kol yağlarını eritme süreciniz ba?layacaktır. Yapacağınız kol hareketleri basit triseps ve biseps hareketleri denilen ağırlığı kaldırıp indirme ve kolları yana kanat biçiminde açarak indirme hareketleridir.

Zamanla değişik egzersiz kitap larından kol hareketlerinizi çeşitlerndirebilirsiniz. Bu bölgesel kol zayıflama egzersizleri ile kısa sürede diri ve canlı kollara sahip olacağınızdan emin olabilirsiniz. Bu ihareketlerin ya nında diyet hapları ve çayları kullanmak ta bir miktar fayda sağlayabilir. !

Küçük kol halterlerini evde kullanarak kol incelmesi yöntemini uygulamak isterseniz bu ağırlıkları değişik alışveriş merkezlerinde 15-20 TL ye temin edebilirsiniz. Ayrıca tenis oynamak, ip atlamak, badmington masatenisi, voleybol, basketbol, yüzme gibi sporlar da kol sünmeleri ve sarkma larının önüne geçerek kol incelmesini ve kollardan kilo vermeyi sağlamaktadır.

Bu sporlarda kol ları nızdaki adalenmeyi de orantılı dağıtarak erkeksi kollara sahip olma riskini en aza indirgemiş olursunuz. Kol inceltme egzersizleri bir bölgesel zayıflama sürecidir. Bu süreci diyet ve rejim ile desteklemek için az yağlı ve yüksek proteinli diyet programları uygulamalısınız.Yazar:
Tarih:
Pazar, Aralık 28th, 2014 at 16:56
Kategori:
Zayıflama
Yorumlar:
Bu konuya yorum yazabilir, veya sitenizden bize link verebilirsiniz.
Navigasyon:

2 Responses to “Kollar ve omuz yağları nasıl eritilir”

  1. gül?en Dediki:

    biopassion lahana hapı kullanmak istiyorum. sizin bildiğiniz yan etkileri nelerdir. daha sağlıklı ve etkileri az olanı hangisidir. 10 kilo fazlalığım var. spor merkezine gidiyorum. hiperaktifim. günde 1 saat yürüyorum. çok iştahlıyım.40’ta menapoza girdim Şu anda 50 yaşındayım. metabolizmam menapozdan sonra yavaşladı.

  2. hacer Dediki:

    ben 29 yaşında iki çocuk annesiyim boyum 152 kilom 55 vucuduma göre kollarım daha kilonu kollarımı nasıl eritebilirim tabi boyuma görede fazlalıgım var ikinci dogumda 69 kiloya çıkmıştım sporla diyetle 49 kadar indim sonra geri kendi kendine 6 kilo aldım şimdi geri nasıl zayıflarım yediklerime çok dikkat ediyorum spor yapmasam bile ama iş ten dolayı çok hareketliyim nasıl vercem 6 kıloyu bide kollarım çok rahatsız ediyor beni ilgilinizden dolagı çok tşk ederim…

Bir yorum/soru yazmak istermisiniz?